spravy.sk spravy.sk

Mbappého inšpiráciou je Cristiano Ronaldo: Je neskoro byť ako Messi
zdroj: TASR/AP

Mbappého inšpiráciou je Cristiano Ronaldo: Je neskoro byť ako Messi

Najlepší driblér na svete. Aj takéto pomenovanie dostal len 21-ročný francúzsky zakončovateľ Kylian Mbappé, ktorý si oblieka dres PSG.

Ako sa vyjadril Mbappé pre La Gazzetta dello Sport, na ktorý sa odvoláva portál Marca, necíti sa na to, aby napodobnil kariéru legendárneho Lionela Messiho. Toho už s určitosťou nenapodobní v dlhovekosti a oddanosti jednému klubu. "Odišiel som z Monaca, takže je pre mňa pozde mať kariéru ako Messi. Mojou inšpiráciou je Cristiano Ronaldo," prezradil. 

Práve Portugalčan je jeden z idolov mladej hviezdy svetového futbalu. Kylian je rád, že s Ronaldom dokáže súperiť ako oponent, či už v národnom alebo klubovom drese. 

Kylian Mbappé po oslave gólu proti jeho bývalému klubu AS Monaco (foto: TASR/AP)
Kylian Mbappé po oslave gólu proti jeho bývalému klubu AS Monaco (foto: TASR/AP)

Prakticky počas každého prestupového obdobia sa špekuluje o jeho odchode z PSG, no šikovný mladík rozhodne neplánuje uskutočniť transfer v tomto zimnom prestupovom období. Opustiť klub z Paríža by však mohol počas tohto, alebo budúcoročného leta. Momentálne sa Mbappému hrá vynikajúco po boku ďalších hviezd Neymara a Maura Icardiho. 

"Neymar je úžasný hráč a mám s ním dobrý vzťah aj mimo ihriska. Icardiho považujem za jedného z najlepších zakončovateľov na svete, ale do klubu prišiel s pokorou. Bol rozhodnutý pomôcť tímu a myslí len na góly, ktoré aj strieľa. A to dokazuje jeho dôležitosť," vyzdvihol oboch útočníkov držiteľ ocenenia Golden Boy za rok 2018. 

Mbappé vsietil v prebiehajúcej sezóne 13 gólov v 15 ligových dueloch a v prestížnej Lige majstrov dokázal v piatich zápasoch streliť úctyhodných päť gólov. Radí sa medzi najdrahších futbalistov na svete. Nový záujemca by za neho musel zaplatiť vyše 200 miliónov eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia