spravy.sk spravy.sk

Tretí zimný prestup reprezentanta. Boženík sa radil i s Antošíkom
zdroj: feyenoord.nl

Tretí zimný prestup reprezentanta. Boženík sa radil i s Antošíkom

Ondrej Duda do anglického Norwichu, Stanislav Lobotka do talianskeho Neapola, Róbert Boženík do holandského Feyenoordu. Počas aktuálneho januárového prestupového obdobia zmenil zamestnávateľa už tretí člen slovenskej reprezentácie. Odchovanec MŠK Žilina podpísal s klubom z Rotterdamu zmluvu na štyri a pol roka.

O prestupe Róberta Boženíka sa nahlas šepkalo už od decembra. Kvôli šumom dokonca vypadol zo zostavy vtedajšieho trénera „šošonov“ Jaroslava Kentoša a rozkmotril sa s majiteľom klubu Jozefom Antošíkom. Toho poriadne nasrdilo hráčovo rozhodnutie spolupracovať s agentom Martinom Petrášom.

Zo začiatku sa najviac hovorilo o záujme ruského CSKA Moskva či talianskeho Janova, neskôr sa pridal nemecký Hamburg. Talentovanému útočníkovi ale situácia skôr uškodila a reči o tom, že je akýsi zradca, neznášal vôbec dobre.

Našťastie, počas sviatkov sa všetko upokojilo, no hoci navonok bolo ticho, v zákulisí podľa všetkého prebehli viaceré rokovania. Veď 7. januára Žilinčania odštartovali zimnú prípravu aj s Boženíkom, ktorý dokonca s tímom odcestoval aj na sústredenie od SAE. Rodák z Terchovej podľa všetkého našiel spoločnú reč s Jozefom Antošíkom. Na svetlo sveta vyplávala informácia o jeho rozchode s agentom Martinom Petrášom a do hry o angažovanie dvadsaťročného útočníka vstúpil Feyenoord Rotterdam.

Netrvalo dlho a špekulácie sa potvrdili. „V kontakte s Holanďanmi sme boli už dlhší čas. Ponúk som mal viac, ale vnútorne som cítil, že najlepšie, čo môžem urobiť, je ísť práve do Feyenoordu. Holandská liga má svoj kredit a Feyenoord je tímom, ktorý uprednostňuje útočný štýl hry. Myslím si, že práve to by mi malo sedieť. Majú krásny štadión a úžasných fanúšikov. Je to klub s bohatou históriou, čo zavážilo v mojom rozhodovaní,“ povedal „Božo“ pre futbalsfz.sk po tom, ako oficiálne podpísal zmluvu s Feyenoordom: „Som rád, že to vyšlo, a že si budem môcť obliekať dres tohto holandského tímu.“

Fakt, že aktuálne tretí tím Eredivisie s ním podpísal kontrakt na 4,5 roka svedčí o tom, že v novom pôsobisku veria v Boženíkov progres. „Verím, že sa posuniem na vyššiu úroveň. Želám si, aby som bol zdravý a aby som na ihrisku strávil čo najviac času. Dúfam, že sa budem zlepšovať a posúvať svoju výkonnosť vyššie, a že mi to v mojej kariére pomôže napredovať,“ zaželal si osemnásobný slovenský reprezentant, ktorý by najradšej zasiahol už do sobotňajšieho ligového duelu proti Emmenu.

Jedno z najväčších životných rozhodnutí prebral autor štyroch reprezentačných gólov aj s trénerom národného tímu Pavlom Hapalom, poradiť si ale, napriek decembrovým turbulenciám, nechal aj od Jozefa Antošíka. „Najviac som sa o tomto kroku radil s rodinou, ale aj s majiteľom MŠK Jozefom Antošíkom. Nakoniec sme našli spoločnú reč, všetko dopadlo dobre a spoločne sme sa rozhodli pre Rotterdam,“ priblížil Boženík, ktorý pod Dubňom hrával už od svojich ôsmich rokov.

zdroj: Facebook/Feyenoord Rotteradam

„Zo Žiliny sa mi odchádza veľmi ťažko. Spoznal som tam veľa vynikajúcich ľudí. V klube už poznám takmer všetkých, je to niečo úžasné. Lomcujú mnou zmiešané pocity. Na jednej strane som šťastný, že idem za novou výzvou, na strane druhej som smutný, že odchádzam z klubu, v ktorom som nechal kus seba. Prišiel však ten čas, keď sa musím posunúť ďalej. Niečo pekné sa končí a niečo nové sa pre mňa začína. Pozerám sa dopredu, ale vždy keď sa budem vracať domov, moja prvá cesta povedie na štadión za úžasnými ľuďmi, ktorí tam sú,“ rozlúčil sa so žlto-zelenými druhý najlepší strelec minulej fortunaligovej sezóny, ktorý tak rovnako ako úradujúci kráľ strelcov Andraž Šporar v zime opustil našu najvyššiu súťaž.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia