spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Róbert Boženík definitívne hráčom Feyenoordu
zdroj: feyenoord.nl

Potvrdené: Róbert Boženík definitívne hráčom Feyenoordu

Veľký prestup z Fortuna ligy do Eredivisie. Najlepší strelec Žiliny z uplynulého ročníka Fortuna ligy Róbert Boženík opúšťa slovenské trávniky. Dvadsaťročný slovenský futbalista sa upísal holandskému Feyenoordu Rotterdam. Oficiálne to oznámili obidva kluby v pondelok na svojich weboch.

"Božo" sa upísal svojmu novému zamestnávateľovi na štyri a pol roka, a teda do leta 2024. Odchovanca Žilinčanov povedie v "krajine tulipánov" známy a renomovaný tréner Dick Advocaat. "Feyenoord patrí medzi najväčšie kluby v Holandsku, hrajú ofenzívny futbal, čo by mi mohlo sedieť. Keď som sa dozvedel o ich záujme, tak som to mal v sebe a bol som tomu naklonený. Som rád, že sa to dotiahlo," zneli prvé slová rodáka z Terchovej po spečatení prestupu.

S "šošonmi" podnikol svoje úplne prvé futbalové kroky a v predošlej sezóne sa prebojoval do A-tímu. Žlto-zelené farby sa mu opúšťajú ťažko. "Na jednej strane som rád, že sa môžem v kariére posunúť ďalej. Na tej druhej som smutný, pretože opúšťam klub, ktorý ma vychoval, ktorý mi dal šancu hrať veľký futbal a som nesmierne šťastný, že som mohol byť súčasťou tradičného klubu, ako je MŠK. Ďakujem hlavne pánovi majiteľovi Antošíkovi za všetko, čo som mohol v MŠK zažiť a čo pre mňa za tie roky spravil," hovoril ďalej Boženík.

V súvislosti s mladým zakončovateľom, ktorý za MŠK nastrieľal 19 gólov v 58 súťažných zápasoch a vydobyl si miesto aj v reprezentačnom A-tíme, sa spomínal aj záujem CSKA Moskva. Napokon uprednostnil Holandsko pred Ruskom. "Robo s nami odletel aj na sústredenie do Emirátov, v piatok došlo k definitívnej dohode klubov, a tak mohol odcestovať do Feyenoordu na lekársku prehliadku, ktorá bola, samozrejme, pozitívna. Následne ešte pricestoval domov do Žiliny kvôli detailom a v pondelok sa stal už definitívne hráčom Feyenoordu, keď s ním podpísal zmluvu. Odchádza do tradičného, historicky veľmi známeho klubu v Holandsku. Bola to aj jeho vysnívaná destinácia, preto mu želám veľa šťastia, aby sa mu darilo, aby si zvykol na konkurenčné prostredie, a to nielen hráčske, ale i fanúšikovské. Prichádza v rozbehnutej súťaži, o to zložitejší bude jeho príchod, ale veríme, že sa s tým popasuje," popísal proces transferu športový manažér Žiliny Karol Belaník.

Hoci nie je špecifikované, za akú čiastku prestúpil Boženík k červeno-bielym, v kuloároch sa hovorí o sume medzi 4,2-4,6 mil. eur. Klub z prístavného mesta si od osemnásobného reprezentanta Slovenska a autora štyroch gólov sľubuje oživenie útoku. "Jeho príchod nám dáva viac možností v ofenzíve. Je mladý, no má talent, ktorý môže časom rásť a ďalej sa vyvíjať. Sme radi, že si nás vybral, pretože sme ho pozorovali už dlhší čas," povedal na webe Feyenoordu technický riaditeľ Frank Arnesen. Boženík bude v novom klube nosiť na chrbte číslo 19. Nech sa ti darí, Robo!

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia