spravy.sk spravy.sk

DAC sa dočkal víťazstva v príprave, Ostravu zdolal po rozstrele
zdroj: dac1904.sk

Futbalisti Dunajskej Stredy majú po piatich prípravných zápasoch v tomto roku bilanciu tri prehry, jednu remízu a jedno víťazstvo. Podľa slov obrancu Dominika Kružliaka však nie sú v príprave dôležité výsledky, ale výkony. Po príchode nového tréner Heldera Cristovaa si hráči musia zvyknúť na nový štýl hry, Kružliakovi sa progres tímu pozdáva.

Na zimnom turnaji Tipsport Cup na Malte obsadili žlto-modrí tretie miesto. V pondelňajšom súboji o bronz na národnom štadióne Ta' Qali zdolali Baník Ostrava po rozstrele z 11 m 5:4, zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1. Prvú šancu zápasu mal ostravský Šašinka, ale strelou z pravej strany rozvlnil iba bočnú sieť. Baník mal v prvom polčase viac z hry, snažil sa rozvíjať hru najmä po krídlach. DAC sa k vážnejšej akcii dostal až po dvadsiatich minútach hry, no center Blackmana nenašiel v šestnástke adresáta. Českí futbalisti potom niekoľkokrát ohrozili bránku Jedličku, ale stav prvého polčasu zostal bezgólový.

Po prestávke mal dobrú šancu z priameho kopu Fábry, lopta z jeho ľavačky len tesne minula konštrukciu bránky. V 56. minúte z takmer identického miesta to skúsil tentokrát Davis a jeho strela už skončila v sieti. DAC tento gól nabudil, vzápätí mohol pridať ďalší, Divkoviča však v tutovke vychytal Laštůvka. V 70. minúte poslal slabú prihrávku brankárovi Szárázovi Vida, na čo skvele zareagoval Smola a bez problémov dopravil loptu do siete - 1:1. Ďalšie gólové šance si už ani jeden tím nevypracoval, o víťazovi duelu tak rozhodol jedenástkový rozstrel. Za DAC uspeli Divkovič, Fábry, Kružliak, Ramirez a Boateng, nepremenil iba Davis. Brankár Dunajskej Stredy Száráz chytil dva pokusy súpera. Slovenský tím sa tak revanšoval za predošlú prehru 0:5 s Mladou Boleslavou.

Dunajská Streda radosť
Po vysokej prehre s Mladou Boleslavou sa futbalisti Dunajskej Stredy revanšovali v súboji s Baníkom Ostrava (foto: dac1904.sk)

"Myslím, si, že je to stále lepšie. Prišiel nový tréner, potrebujeme čas, ako on, tak aj my hráči. Podľa mňa sme si to najhoršie v príprave prežili. Ja verím, že to bude len lepšie, my musíme pracovať na tréningu a pripraviť sa dobre na ligu. Tá je dôležitá," povedal kapitán Dominik Kružliak. Oproti prvému zápasu na turnaji obmenil nový tréner zostavu, aj keď kostra tímu zostala nezmenená. Najmä defenzívne rozostavenie nechal Cristovao až na jednu výnimku rovnaké. "Zostava sa mení, tréner skúša rôznych hráčov a na to príprava slúži. My sa musíme pozerať na výkony a nie na výsledky. Ale aj tie sa určite zlepšia," dodal Kružliak.

Mužstvá našli na Malte výborné podmienky, hneď vedľa národného štadióna majú k dispozícii veľké tréningové plochy. Dunajskostredčania ich využijú až do konca týždňa, potom sa výprava po návrate na Slovensko presunie opäť do teplejšieho prostredia, do tureckého Beleku. "Na tréningu preberáme taktické veci, ako sa posúvať, ako sa otvárať hru. Toto bude náplň aj na ďalších tréningoch," uzavrel 23-ročný obranca.

"Škoda, že sa nám nepodarilo zvíťaziť aspoň na jedenástky, ale s výkonom som spokojný. Približujeme sa k tomu, čo chceme hrať. Hrali sme podstatne lepšie, ako v predošlom zápase," zhodnotil zápas so slovenským vicemajstrom tréner Ostravy Luboš Kozel.

Víťazom zimného turnaja Tipsport Cup na Malte sa stali futbalisti FK Mladá Boleslav. Vo finále si poradili so Zbrojovkou Brno po jedenástkovom rozstrele 4:3, zápas sa skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 1:1. V drese Brna sa predstavili aj traja Slováci - obranca Juraj Kotula a stredopoliari Adam Čermák a Damian Baris.