spravy.sk spravy.sk

Hapal sa teší z transferov Lobotku i Dudu, ťažia ho situácie troch reprezentantov
zdroj: SFZ

Hapal sa teší z transferov Lobotku i Dudu, ťažia ho situácie troch reprezentantov

Hlavný tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal a jeho asistent Oto Brunegraf plánujú výjazd do Turecka a Španielska, kde je aktuálne na sústredení viacero slovenských futbalistov.

V týchto hodinách už obaja tréneri mieria do slnečného Beleku, kde rozložili svoj stan napríklad aj slovenské mužstvá s nádejnými reprezentantmi či členmi širšieho kádra. Pozrieť si môžu zápasy Slovana Bratislava, Spartaka Trnava, Ružomberka a neskôr i Dunajskej Stredy, takisto aj niektorých Slovákov v zahraničných celkoch. Je to ideálna možnosť na jednom mieste a približne v rovnakom čase vidieť v akcii viacero hráčov. Vychádza nám to, že budeme mať možnosť sledovať okolo tridsať slovenských futbalistov, ktorí sa tam budú pripravovať na svoje súťaže a odohrajú tam aj prípravné zápasy. Samozrejme, nie všetci sú členovia širšieho kádra reprezentácie, ale majú potenciál sa tam prepracovať. Skrátka máme šancu ich nielen vidieť v zápasovom nasadení, ale budeme sa môcť s nimi osobne stretnúť a porozprávať,“ uviedol pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Pavel Hapal.

Po návrate z Turecka by mohli šéfovia realizačného tímu zamieriť aj do Španielska, kde sa pripravuje viacero reprezentantov, vrátane Adama Zreľáka„Musíme si však poriadne zmapovať, kto tam bude, lebo niektorí majú zdravotné problémy ako Hancko. Pri ňom nevieme či na sústredenie vôbec pocestuje. Potom sa určite vyberieme aj za hráčmi, ktorí už teraz hrajú súťažné zápasy,“ dodal Hapal, ktorý tak bude mať ideálnu možnosť preveriť si formu hráčov, ktorí aktuálne nie sú v sezónnom tempe. „Chceme s nimi komunikovať, chceme ich vidieť práve v zápasoch. Tých, ktorých by sme mohli v Turecku vidieť, nemáme možnosť sledovať tak ako tých, ktorí už hrajú súťažné duely ako napríklad Kucka, Škriniar či Dúbravka. Som rád, že sa s nimi budeme môcť osobne rozprávať o tom, ako sa cítia, akú majú pozíciu v klube.“

Pavel Hapal tréning Slovensko tréning
Na tréningoch v reprezentácii už tréner Hapal formu hráčov nevyladí. Musí ich pozorne sledovať v kluboch. (foto: Roman Ferstl/SFZ)

Zranenie mladého obrancu Dávida Hancka trénera slovenského tímu trápi, na post ľavého beka totiž nemá veľa alternatív. Veľmi ma mrzí, že niektorí hráči nehrávajú ako napríklad spomínaný Hancko. Ten v Sparte bude po zranení začínať s tréningovým procesom a dostať sa do zostavy nebude jednoduché. A keďže na postoch ako je ľavý či pravý kraj obrany máme troška problémy, tak ma to trápi. Veľmi si želám, aby boli chlapci zdraví a hrávali, nech majú v marci zápasovú prax,“ poznamenal s myšlienkou na marcovú baráž o postup na EURO 2020. Aj vzhľadom na to má veľkú radosť z prestupu Stanislava Lobotku zo španielskej Celty Vigo do talianskeho Neapolu či z hosťovania Ondreja Dudu z Herthy Berlín v Norwichi v anglickej Premier League.

„Teším sa z toho, že Stano Lobotka prestúpil do lepšieho klubu. Myslím si, že dokonca za podmienok, ktoré ho dávajú do pozície už skúseného hráča. Uvidíme, ako to s ním bude, keďže zatiaľ ešte nenastúpil. Videl som aj prvý duel Ondra Dudu v drese Norwichu, keď bol pri situácii, ktorá potom vyústila do pokutového kopu a oni z toho dali veľmi dôležitý gól v boji o záchranu. Veľmi som sa z toho tešil. Budeme ich sledovať a ja si želám, nech sa im darí. Verím, že ešte aj ďalší chlapci z nároďáku sa niekam posunú, napríklad taký Robo Mak alebo Peťo Pekarík, doplnil pre web SFZ Hapal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia