spravy.sk spravy.sk

Bizarné obvinenie. Objednal si bývalý hráč Realu Madrid vraždu ex-kolegu?
zdroj: TASR/AP

Bizarné obvinenie. Objednal si bývalý hráč Realu Madrid vraždu ex-kolegu?

Bývalý srbský futbalista Darko Kovačevič si začiatok roka 2020 predstavoval určite inak. Niekdajší reprezentant svojej vlasti len tak-tak prežil pokus o atentát. Podľa srbských médií mal za všetkým stáť jeho niekdajší spoluhráč, okrem iného i víťaz Ligy majstrov s Realom Madrid Raúl Bravo.

Podľa britských médií zaútočili na Kovačeviča dvaja muži v momente, keď pri dome v Aténach parkoval svoje auto. "Videl som chlapa, ako ide von z auta so zbraňou v ruke a rútil sa ku mne, aby na mňa zaútočil. Inštinktívne som sa hodil doprava a on vystrelil. Potom utiekol, nasadol do auta a zmizol," opísal situáciu dnes už 46-ročný bývalý útočník podľa webu The Star. Niekdajší zakončovateľ Crvenej zvezdy Belehrad, Lazia Rím, Juventusu Turín či Realu Sociedad neutrpel vážnejšie zranenie a život si zachránil.

Doposiaľ nevedno, kto a prečo si ho vyhliadol ako svoj cieľ. Srbské médiá však ponúkli svoju verziu. Pravdepodobne nájomného vraha si mal najať Kovačevičov niekdajší spoluhráč z Olympiakosu Pireus (2007-2009) Raúl Bravo. Ten bol ešte v máji predošlého obvinený z manipulovania zápasov a prania špinavých peňazí. Zrejme malo ísť o istú formu vybavovania si starých účtov. Nad celou verziou, ktorú ponúkla srbská tlač, sa však Španiel iba zasmial.

"Magazín v Srbsku s tým vyrukoval a bol som v šoku, že som si mal objednať Darkovu vraždu," začal svoje vysvetľovanie Bravo podľa webu goal.com. "Jediné, na čom im tam záleží, je predaj novín. Správa o tom, že som chcel jeho smrť, to, samozrejme, urobí. Ide o šialený a úplne nezmyselný príbeh," pokračoval smerom k bizarnému obvineniu.

Niekdajší obranca Bravo, ktorý v rokoch 2001-2007 odohral celkovo 133 súťažných zápasov za Real Madrid a vyhral s ním dva razy La Ligu a raz aj Ligu majstrov, trvá na tom, že s Kovačevičom má výborné vzťahy a nie sú medzi nimi žiadne problémy. "On sa nedostal do žiadneho prúseru a sám nevie, prečo sa to mohlo stať. Možno preto, že vďaka futbalu zarobil veľa peňazí. Bol som s ním v kontakte a povedal mu, nech ostane pokojný."

Aj ku bývalému srbskému futbalistovi sa už dostala informácia o tom, že Raúl Bravo si mal najať jeho elimináciu. "Vedel som, že Darko sa zasmeje, keď uvidí tieto správy. Trvalo mu dva dni, kým sa mi ohľadom toho ozval. Doma sú z toho stále v šoku," zakončil smerom k bizarnej situácii dnes už 38-ročný Španiel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia