spravy.sk spravy.sk

Penaltová šou v Turecku: Brankár chytil dve a vylúčili ho, tretiu zneškodnil hráč
zdroj: youtube/MS Football

Penaltová šou v Turecku: Brankár chytil dve a vylúčili ho, tretiu zneškodnil hráč

Nižšie futbalové súťaže sú rajom na výnimočné športové momenty, dôkazom je situácia z tretej tureckej ligy.

V nedeľu bol na programe zápas medzi Usaksporom a Velimesesporom. Domáci pohodlne viedli 2:0 a mali nakročené k cennému víťazstvu a čistému kontu na domácej pôde, keď prišlo ku kontaktu v šestnástke a hostia mali v nadstavenom čase druhého dejstva k dispozícii pokutový kop. Hosťujúci futbalista Fatih Dilek si postavil loptu na biely bod, avšak brankár Ersin Aydin bol úspešnejší a jeho pokus zlikvidoval.

Radosť domácich futbalistov ale dlho netrvala, pozorné oko asistenta si všimlo pochybenie gólmana, ktorý v čase exekúcie pokutového kopu nestál na čiare, ako prikazujú pravidlá. Rozhodca mu udelil žltú kartu a penaltu nechal zahrať znovu. Situácia sa však navlas zopakovala: Aydin urobil skok dopredu a penaltu Dileka zneškodnil. Rozhodcovi teda neostávalo nič iné ako udeliť brankárovi červenú kartu a penaltu nechať opakovať do tretice.

Keďže domáci vyčerpali všetky možnosti striedania, do brány sa postavil pravý bek Levent Aktung. Navliekol si náhradný brankársky dres a dostal rukavice. Dilek však bol neúspešný tretí raz a obranca Usaksporu jeho pokus príkladne vychytal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia