spravy.sk spravy.sk

Ďalší slovenský reprezentant mieri do americkej Major League Soccer
zdroj: TASR

Ďalší slovenský reprezentant mieri do americkej Major League Soccer

Americká elitná súťaž Major League Soccer (MLS) môže čoskoro privítať ďalšieho slovenského futbalistu.

Blízko prestupu do klubu Chicago Fire má totiž bývalý hráč Košíc a exkapitán Slovana Bratislava Boris Sekulič. Informovala o tom cez víkend športová redakcia poľského webu Gazeta. Americký celok mal hľadať v poľskej Ekstraklase nového pravého beka, prvou voľbou mal byť 21-ročný mládežnícky reprezentant Poľska Karol Fila z Lechie Gdaňsk. Hráč i jeho zástupcovia však tento prestup zamietli. Aktuálne vedú zástupcovia chicagskeho klubu rokovania so Sekuličom i jeho súčasným zamestnávateľom Gornikom Zabrze.

Dvadsaťosemročný Sekulič pôsobil v rodnom Srbsku v kluboch Graficar a FK Belehrad, v lete 2011 zamieril na Slovensko. V Košiciach pôsobil štyri sezóny, v bratislavskom Slovane ďalšie tri, počas ktorých sa stal kapitánom belasých a získal aj slovenské občianstvo. V lete 2018 prestúpil do bulharského celku CSKA Sofia, kde hrával pod trénerom Nestorom El Maestrom, niekdajším trénerom trnavského Spartaka. Po polroku však zamieril do poľskej Ekstraklasy a kalendárny rok strávil v Gorniku Zabrze. V slovenskej reprezentácii odohral dva zápasy, naposledy bol na októbrovom kvalifikačnom zraze pri zranení Petra Pekaríka a Kristiána Koštrnu, do hry nezasiahol.

Začiatkom týždňa bol tiež oznámený transfer mládežníckeho slovenského reprezentanta Mateja Oravca z Dunajskej Stredy do tímu Philadelphia Union. Okrem neho pôsobí v zámorí aj Albert Rusnák v tíme Real Salt Lake a Ján Greguš v Minnesote United. Predtým pôsobili v zámorí aj Adam Nemec v New York City a Ľubomír Reiter v Chicago Fire.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia