spravy.sk spravy.sk

Kanonier Semeník: Nebyť Antošíka, neviem veru, kde by bol dnes Boženík
zdroj: TASR, ŠK Slovan

Kanonier Semeník: Nebyť Antošíka, neviem veru, kde by bol dnes Boženík

Legenda slovenskej najvyššej súťaže Róbert Semeník sa vyjadrila na adresu dvoch najsledovanejších útočníkov vo Fortuna lige.

Niekdajší vyhlásený slovenský kanonier pozorne sleduje dianie okolo mladého reprezentanta Róberta Boženíka. Žilinčan má všetky predpoklady, aby sa vyrovnal streleckým métam niekdajšieho topkanoniera Banskej Bystrice či Košíc, avšak aj skorý prienik do tímu Pavla Hapala a skvelé výkony mu prináša rad zahraničných ponúk. Podľa názoru Róberta Semeníka by sa však dvadsaťročný Terchovčan nemal unáhliť. „Je to mladý chalan, mal by sa ešte vyhrať poriadne u nás v slovenskej lige. Špekuluje sa o prestupe do Ruska, to by mu podľa mňa vôbec nesedelo. Môj názor je taký, že by mal zostať doma,“ povedal Róbert Semeník v rozhovore pre Nový Čas.

Štyridsaťsedemročný bývalý futbalista, dnes pracujúci ako väzenský dozorca, vníma aj boj o práva na mladého hráča. Tie získal agent Martin Petráš, bývalý slovenský reprezentant zastupoval napríklad aj Denisa Vavra pri prestupe do Lazia Rím. Tento fakt citlivo vnímal majiteľ Žiliny Jozef Antošík, ktorý mal podľa vlastných slov s futbalistom ústnu dohodu, že agenta mať nebude. Keby nebol pán Antošík, tak neviem-neviem, kde by bol Robo teraz. Bola tam asi nejaká škára a Žilina si ho dobre nepostrážila. Ťažko povedať, či to bolo z Petrášovej strany korektné... Pravda je taká, že Boženík s ním má podpísanú platnú zmluvu a záleží len na klube, čo bude ďalej. Ak budú v Žiline chcieť, môžu mu robiť problémy. Je to veľký talent, bola by škoda, keď by sme ho ‚pochovali‘,“ reagoval bývalý hráč českých Teplíc a Drnovíc, tureckom Gencerbirligi a maďarského Győru.

Róbert Semeník Dukla Banská Bystrica
Semeník ako prvý v slovenskej lige prekonal hranicu 100 strelených gólov, dokopy ich mal na konte 120. Dodnes hráva futbal, aktuálne pôsobí v 6. lige v tíme TJ Sokol Opatovská Nová Ves. (foto: tasr)

Donedávna neohrozený ligový rekordér zo sezóny 1995/96 s 29 gólmi v drese 1. FC Košice prišiel po minulej sezóne o jedinečný rekord, v historickej tabuľke si delí prvú priečku so Slovincom Andražom Šporarom. Dvadsaťpäťročný útočník prišiel do Slovana v januári 2018 z Bazileja, jeho trhová hodnota sa pohybuje na úrovni siedmich miliónov eur. Aktuálne sa spomína veľký záujem portugalského tímu Sporting Lisabon. „Keď prišiel do Slovana, bolo na ňom vidieť, že je trošku vedľa. Dnes je z neho dobrý futbalista. Našu ligu prerástol. Mal by ísť preč. Veľmi by som si prial, aby šancu dostal nejaký náš slovenský útočník,“ reagoval pre Nový Čas Semeník. Slovan medzičasom priviedol dvojicu útočníkov zo Slovinska Alena Ožbolta a Žana Medveda, prípravu ale začal po zranení aj mladý odchovanec Dávid Strelec.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia