spravy.sk spravy.sk

Vujošević v Banskej Bystrici s jasným cieľom: S Duklou chcem postúpiť do prvej ligy
zdroj: mfkdukla.sk

Vujošević v Banskej Bystrici s jasným cieľom: S Duklou chcem postúpiť do prvej ligy

Zaujímavý transfer sa minulý týždeň udial na trase Dubnica - Banská Bystrica. Z druhého tímu priebežného poradia 2. ligy zamieril k lídrovi súťaže čiernohorský útočník Miladin Vujošević.

Dobre stavaný 23-ročný zakončovateľ je fanúšikom na Slovensku dobre známy. Od februára 2017 hrával za treťoligové Fiľakovo, kde v jarnej časti nastrieľal 11 gólov. Z FTC prestúpil do konkurenčnej Rimavskej Soboty, v drese ktorej zaznamenal 23 presných zásahov. V januári 2017 automaticky nasledoval prestup do ambicióznejšej Dubnice, ktorej hneď na jar dvanástimi gólmi dopomohol k postupu do druhej ligy.

Ani v celoštátnej súťaži sa 183 centimetrov vysoký kanonier nestratil. V minulej sezóne bol s 23 gólmi spolu so Samirom Nurkovićom z Komárna najlepším strelcom 2. ligy. V lete 2019 sa nahlas šepkalo o jeho odchode z Dubnice, kvôli čomu vynechal úvod nového ročníka. Napokon sa ale pripojil k tímu, na jeseň odohral deväť zápasov a strelil šesť gólov. Paradoxne, dva z nich do siete Banskej Bystrice pri októbrovej remíze 3:3.

„S Duklou chcem postúpiť do prvej ligy, to je asi náš hlavný cieľ. V Banskej Bystrici sa cítim výborne, veľmi sa mi tu páči a dôležité je, že mám okolo seba vynikajúcich hráčov,“ cituje slová čerstvej posily „vojakov“ ich klubový web. Vujošević s Duklou podpísal kontrakt na 2,5 roka: „Verím, že budem pre klub čo najviac nápomocný. Po zdravotnej stránke sa cítim dobre, no musím ešte na sebe zapracovať, aby som bol stopercentne pripravený na súťažné zápasy. Tých prípravných máme naplánovaných dosť, takže do súťaže je dosť priestoru na zlepšovanie sa.“

Banská Bystrica a Dubnica aktuálne zimujú v druholigovej tabuľke bok po boku, oba celky získali v doterajších 17 zápasoch 38 bodov. O to pikantnejší bude vzájomný zápas v rámci 27. kola, ktorý je na programe 2. mája 2020 a môže výrazne zamiešať karty v boji o prvenstvo v súťaži. „Som profesionál a tak budem pristupovať ku každému jednému zápasu. Aj ten proti Dubnici pre mňa bude zápasom ako každý iný. V každom jednom zápase sa snažím čo najviac odovzdať mužstvu, a tak to bude aj v tomto prípade,“ dodal odhodlane Miladin Vujošević, ktorý ešte pred pár rokmi pracoval ako čašník a svoju futbalovú budúcnosť nevidel v ružových farbách.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia