spravy.sk spravy.sk

Kentoš o tréningovom kempe: Bolo vidieť zápasový výpadok, máme na čom pracovať
zdroj: foto: Jozef Bedej

Kentoš o tréningovom kempe: Bolo vidieť zápasový výpadok, máme na čom pracovať

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš musel od začiatku nového roka 2020 poriadne makať a zvykať si na zmenu. Bývalý kouč Žiliny či Podbrezovej je už oficiálne 16 dní pri reprezentačnom kormidle. V januári sa zoznámil s juniormi, ktorí pod jeho vedením absolvovali tréningový kemp v Turecku (6.-13. januára). S akými dojmami sa vrátil do vlasti?

"Myslím si, že tento tréningový kemp bol pre mňa veľmi užitočný. Spoznal som hráčov a oboznámil som s tým, ako to funguje na takýchto kempoch. Charakterizoval by som ho ako poučný. Podmienky sme mali výborné, počasie vydarené a k dispozícii dobré pripravené tréningové plochy. Navyše sme sa stretli s dvoma výbornými súpermi," rozhovoril sa na úvod rodák z Vranova nad Topľou pre oficiálny web SFZ.

Hoci mu v "krajine polmesiaca" chýbali viacerí kľúčoví hráči, mal možnosť pozrieť si v tréningovom procese futbalistov, ktorí môžu dosať pod jeho vedením šancu v medzištátnych dueloch. "Neboli s nami napríklad Christián Herc, Peter Pokorný, Ľubomír Tupta, Matej Oravec, David Strelec, Marián Chobot, Martin Adamec, brankári Martin Vantruba, Dávid Šípoš či ďalší. Celkovo tu teda chýbalo dosť veľa kvalitných hráčov. Verím, že v marci budú k dispozícii a dobre pripravení. Zároveň ďakujem fortunaligovým klubom, že reagovali veľmi pozitívne a uvoľnili nám všetkých hráčov. Pred odchodom sme museli urobiť jednu zmenu v nominácii, namiesto obrancu Slávika sme nominovali Holuba," konkretizoval Kentoš.

Slováci do 21 rokov absolvovali v Turecku dva duely. Proti druholigovému Istanbulsporu sa tešili z výhry 2:0. Gólovo sa presadili Ján Bernát a Marek Fábry. V tom ďalšom proti rovesníkom z Dánska sa presadil len Denis Baumgartner pri prehre 1:3. "V oboch zápasoch bolo na hráčoch vidieť, že dlhšie obdobie nehrali. Stretnutia nám ukázali negatíva aj pozitíva. Máme na čom pracovať. Chalani predviedli kvalitné úseky hry, ale zároveň tam boli aj časti hry, s ktorými som nebol spokojný. Presvedčili sme sa však, že chlapci s ročníkmi narodenia 2000 a 2001, ktorí môžu absolvovať aj ďalšiu kvalifikáciu, majú veľký talent," zhodnotil 45-ročný kormidelník s dodatkom dôvery smerom ku kvalifikačným zápasom proti Gruzínsku a Lichtenštajnsku.

Zápasy o postup na ME 2021 "dvadsaťjednotiek" čakajú "kentošovcov" v marci. Dovtedy má tréner "sokolíkov" jasne zadelené úlohy. "Budem sa snažiť vidieť čo najviac zápasov, budeme skautovať hráčov, a to spoločne s mojím asistentom Tiborom Goljanom. V polovici februára sa začne ligový kolotoč, potom sa zameriame na stretnutia našej najvyššej súťaže a II. ligy. Hráčom som zaželal veľa zdravia, nech sa im darí v kluboch a aby sa prebojovali do základných zostáv vo svojich tímoch. To bude pre nás nesmierne dôležité," vysvetlil na záver Kentoš.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia