spravy.sk spravy.sk

Problémy v Bardejove sa prehlbujú, prezident klubu to povedal bez servítky
zdroj: Partizán Bardejov

Problémy v Bardejove sa prehlbujú, prezident klubu to povedal bez servítky

„Momentálne ani presne nevieme, čo bude. Je to smutné. Do konca novembra ešte budeme trénovať a potom sa uvidí, ako to bude v klube ďalej fungovať,“ vravel po novembrovom pohárovom zápase s bratislavským Slovanom tréner Partizána Bardejov Branislav Benko. Ten spolu so svojim kolegom Jozefom Kukulským privítal na úvodnom zraze zimnej prípravy poriadne obmenený káder.

Už cez víkend sme vás informovali, že v klube na žiadosť vedenia skončil ofenzívny univerzál Adrián Leško a spolu s ním i ďalší skúsení hráči. Celkovo kabínu opustilo deväť futbalistov, vrátane tvorcu hry Radoslava Človečka, Róberta Stachuru či legionárov Marka Milunovića a Nikitu Rocheva. Peter Voško sa z hosťovania vrátil do Podbrezovej, Michal Horodník po hosťovaní z Popradu prestúpil do Pohronia, Dávid Keresteš zamieril do FC Košice a Filip Maník do Petržalky.

„Oslabili sme sa. Silnejšia časť mužstva odišla, všetci mohli hrať druhú ligu. No situácia v klube bola taká. Najväčší problém bol v ekonomických možnostiach. Čaká nás veľmi ťažká jar. Urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili,“ priznal pre denník Korzár tréner Benko, ktorého tím sa po sedemnástich jesenných kolách nachádza na jedenástej priečke, len s trojbodovým náskokom pred štvorčlennou zónou zostupu.

Ako je známe, problémy v bardejovskom futbale mal vyriešiť príchod investora. V minulej sezóne sa hovorilo o Poliakoch, tí ale napokon záhadne nedorazili. Záchrancom sa na poslednú chvíľu, tesne pred podaním prihlášky do aktuálnej sezóny II. ligy, stal finančník Dávid G., ktorého ale o pár týždňov na to zatkla polícia. A problémy Partizána sa prehĺbili. Prezident klubu Stanislav Soroka bez servítky opísal súčasnú situáciu.

Šimon Ihnát, Stanislav Soroka, Dávid Gedeon a Lukáš Hricov
V lete sa zdalo, že Partizán Bardejov čaká úspešné obdobie. V klube sa však z neho tešili len krátko. Na fotke zľava Šimon Ihnát, Stanislav Soroka, Dávid Gedeon a Lukáš Hricov (foto: ahojbardejov.sk)

„Sme v neľahkej situácii. Snažíme sa ju riešiť, no v súčasnej dobe to nie je jednoduché. Máme na to mesačný rozpočet financií, do ktorého sa musíme zmestiť. Nie je ľahké mne samému sponzorovať II. ligu. Dnešná doba je veľmi zlá celkovo pre šport a kluby v meste. Na celom Slovensku to nie je inak. Kde to až musí spadnúť, aby sa kompetentní začali o to zaujímať?“ položil Soroka rečnícku otázku a ako už aj v minulosti poznamenal, všetko podľa neho vyplýva z toho, že sa zapojil do politiky: „Niekto sa cíti urazený, že som si dovolil kandidovať na primátora mesta. Zároveň som si dovolil písať o praktikách, aké sú v našom meste. Jedno je isté, že najväčší podiel na mojom prezidentovaní má primátor Bardejova Boris Hanuščák. V roku 2016 osobne bol pri tom. O sľuboch ani nepíšem, skoro nič z toho nesplnil.“

Bardejovčania sa zatiaľ pripravujú s okliešteným kádrom, ktorí doplnili mladí odchovanci. Či sa tím počas dlhej prípravy nejako posilní je nateraz otázne. Úvodný zápas jarnej časti čaká Partizán 8. marca na pôde posledného Slavoja Trebišov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia