spravy.sk spravy.sk

Hipp bude sedieť na dvoch stoličkách, s Bílkom povedú aj majstra Kazachstanu
zdroj: facebook/FC Astana

Hipp bude sedieť na dvoch stoličkách, s Bílkom povedú aj majstra Kazachstanu

Okrem reprezentácie Kazachstanu povedú český tréner Michal Bílek a jeho slovenský asistent Michal Hipp aj úradujúceho majstra krajiny FC Astana.

Päťdesiatštyriročný Bílek, ktorý od leta 2009 do 2013 viedol českú reprezentáciu, spoločne s o dva roky starším asistentom Michalom Hippom, ktorý bol od leta 2008 do začiatku roka 2012 asistentom Vladimíra Weissa a následne do leta 2013 spolupracoval pri slovenskej reprezentácii so Stanislavom Grigom, úspešne spoločne vedú reprezentáciu Kazachstanu od začiatku roka 2019. V minuloročnej kvalifikácii o postup na EURO 2020 získali desať bodov, s podceňovaným tímom zdolali rozdielom triedy Škótsko, dvakrát San Maríno a vybojovali bod v Cypre.

Najnovšie však úspešná dvojica prijala aj druhú zaujímavú ponuku, ktorú budú vykonávať paralelne s vedením reprezentačného tímu. Obaja podpísali v Kazachstane kontrakt s úradujúcim majstrom krajiny FC Astana. Ten na jeseň úspešne dokráčal k ligovému triumfu, keď získal o jeden bod viac ako Kairat Almaty. Ukrajinský tréner Roman Hrihorčuk po dvoch rokoch ukončil svoje pôsobenie pri mužstve, s vedením klubu sa vzájomnej dohodol na rozviazaní kontraktu. V kádri Astany figuruje aj bývalý útočník AS Trenčín Rangelo Janga.

Okrem reprezentačných mužstiev viedol Bílek aj české kluby Blšany, Plzeň, Spartu Praha, Jihlavu či Zlín, začínal v zahraničí ako tréner kostarického klubu Caragines, sezónu 2008/09 strávil v Ružomberku a mesiac v lete 2014 viedol gruzínske Dinamo Tbilisi. Rodák z Nitry Hipp bol asistentom Vladimíra Weissa v Artmedii Petržalka i ruskom Saturne moskovská oblasť, sám viedol neskôr Petržalku, Slovan i Nitru, českú Jihlavu i maďarský Haladás. Na lavičke Kazachstanu sú spolu od januára 2019.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia