spravy.sk spravy.sk

Dudov otec: Prečo sme sa rozhodli pre Norwich?
zdroj: facebook/Norwich City FC

Dudov otec: Prečo sme sa rozhodli pre Norwich?

Prečo slovenský reprezentant odišiel na pol roka práve do posledného tímu anglickej Premier League?

Presun slovenského stredopoliara Ondreja Dudu z nemeckého klubu Hertha Berlín do Norwichu môže vyzerať pre niekoho prekvapivo až zvláštne, najmä ak ide iba o krátkodobé hosťovanie a bez možnosti opcie, navyše do štatisticky najslabšieho tímu súťaže. Neprajníci namietajú, že v prípade definitívy vypadnutia klubu z Premier League už Duda nebude dostávať príležitosť, pretože klub bude presadzovať hráčov, s ktorými môže počítať v ďalšej sezóne Championship. Tiež hovoria, že polročná pauza neobnoví vieru trénera Herthy Jürgena Klinsmanna a po návrate do Nemecka bude rodák zo Sniny tam, kde predtým.

Rozhodnutie odchovanca košického futbalu zamieriť v januári do Norwichu však má logiku. Mladý stredopoliar môže nabrať hernú prax, vzhľadom na zlé výsledky mužstva šancu od trénera Daniela Farkeho, ktorý ho dobre pozná z Bundesligy, určite dostane. Bude mať príležitosť okúsiť najsilnejšiu ligu sveta, pri troche šťastia viac prehovoriť aj do reprezentácie a baráže o EURO 2020, ideálne predať sa priamo na šampionáte. Do leta, kým nájde hernú fazónu, tak bude pripravený pýtať si opäť dlhodobejší angažmán a pevnú pozíciu v novom pôsobisku. Norwich napriek poslednej priečke niekoľkokrát prekvapil v priebehu sezóny, a to či už zdolaním Manchestru City, alebo remízami s Arsenalom, Tottenhamom či Leicesterom.

Zámer, s ktorým odchádza bývalý hráč Košíc, Legie Varšava či Berlínčanov do Premier League, deklaroval aj otec Ondreja Dudu pre portál Futbaltour„V zimnom období je čas na väčšie prestupy krátky a chceli sme, aby Ondrej pokračoval v niektorej z top líg. Hľadali sme pre neho najvhodnejšie riešenie hlavne po športovej stránke, aby hrával a na novom pôsobisku bol spokojný. Norwich bol navyše rýchly a konkrétny,“ vysvetlil Duda starší.

Duda prestúpil do Herthy v lete 2016 za viac ako štyri milióny eur. V drese berlínskeho celku odohral 70 zápasov a strelil 13 gólov, pričom jedenásť z nich zaznamenal v minulej sezóne Bundesligy a vrátane šiestich asistencií bol nielen najlepší strelec, ale tiež najproduktívnejší hráč svojho klubu. Hoci pred začiatkom nového ročníka predĺžil zmluvu, dostal sa do nemilosti nového trénera a nastupoval iba sporadicky. V minulosti ho sledovali veľkokluby ako AC Miláno, Tottenham Hotspur či Liverpool.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia