spravy.sk spravy.sk

Myjavu opustili štyria hráči, pribudli aj posily. Treťoligový líder v príprave i do Turecka
zdroj: Róbert Fritz

Myjavu opustili štyria hráči, pribudli aj posily. Treťoligový líder v príprave i do Turecka

Futbalisti Spartaka Myjava odštartovali vo štvrtok 9. januára zimnú prípravu na jarnú časť TIPOS III. ligy Západ 2019/2020. Kopaničiarov v rámci nej čaká osem prípravných zápasov, koncom februára je naplánované aj týždňové sústredenie v tureckom Beleku. Káder aktuálneho lídra súťaže prešiel po jeseni viacerými zmenami, výkonnostné ciele zostávajú nezmenené.

Tréner niekdajšieho fortunaligistu Ladislav Hudec mal na úvodnom zraze k dispozícii 21 hráčov. Ako uvádza klubový web, súčasťou mužstva už nie je trojica Tomáš Zmeko, Boris Kočica, Matúš Jorík a taktiež dlhoročná stredopoliarska stálica klubu Tomáš Marček. Z hosťovania vo Vrbovom sa vrátilo duo Martin Brezina a Dalibor Dubovský ml., z mládeže pribudol talentovaný Tomáš Fila. Okrem odchodov však myjavský Spartak hlási aj dve posily. Obranu a záložnú formáciu vystužili dvojčatá Lukáš a Tomáš Marešovci. Tí naposledy pôsobili za riekou Moravou, a to v drese Uherského Brodu.

"Oslovil nás pán Halabrín, či by sme chceli prísť späť na Myjavu. Ponuka nás oslovila a boli sme radi za takúto možnosť. Poznáme tu väčšinu chalanov, trénerov, vyrastali sme tu. Určite sa z toho tešíme, je tu dobrá partia. Príprava bude dlhá a myslím si, že aj výživná. Čakajú nás kvalitné zápasy a dopočul som sa, že pôjdeme aj do Turecka, čo bude určite spestrenie. Ísť si zatrénovať do tepla a pripraviť sa na ligu," teší sa dvadsaťdvaročný slovenský zadák Lukáš Mareš.

Myjava
Výkonnostné ciele Myjavy sa pred jarnou časťou tretej ligy nemenia (foto: spartakmyjava.sk)

Myjava to má po jesennej časti skvele rozohraté, v západnej skupine tretej ligy sa vyhrieva na čele so ziskom 34 bodov, pričom disponuje sedembodovým náskokom pred druhou Považskou Bystricou. Kormidelník Ladislav Hudec sa chce v príprave okrem kondičnej stránky zamerať aj na zdynamizovanie hry a ešte viac popracovať na hernom prejave mužstva. "Dúfam, že všetci hráči sú zdraví a že môžeme dobre vykročiť a pripravovať sa na ťažký polrok. Čo teda bude, pretože ďalšie mužstvá v prvej šestke sú veľmi vyrovnané. Na to musíme byť dobre pripravení. Verím, že noví hráči prinesú do hry niečo nové a budú platnými členmi kádra," prezradil Hudec, ktorý však dvíha varovný prst: "Nesmieme zaspať na vavrínoch, že máme 7-bodový náskok a nič sa nedeje. Nie, deje sa! Súperi sú v strehu a my musíme práve preto byť ešte lepší, rýchlejší, a dynamickejší."

Podľa slov predsedu predstavenstva Stanislava Tomiča sa pred jarnou časťou súťaže výkonnostné ciele Spartaka nemenia: "V platnosti zostáva ten, ktorý sme si povedali pred štartom súťaže, skončiť v prvej šestke." Prípadný postup by bol krásnym darčekom k oslavám storočnice futbalu na Myjave, ktoré sa budú konať 27. a 28. júna. Najbližším súperom spartakovcov bude v sobotu 18. januára ich niekdajší štvrtoligový súputník OŠK Trenčianske Stankovce.

Káder Spartaka Myjava na začiatku zimnej prípravy:
Peter Solnička, Denis Kubica, Martin Svatík, Samuel Flamík, Tomáš Kóňa, Erik Vávra, Štefan Pekár, Patrik Kubica, Erik Pecha, Jaroslav Toman, Pavol Sivák, Mário Lopušan, Ľuboš Miklovič, Róbert Horeš, Dávid Copko, Kristián Karika, Martin Brezina (návrat z hosťovania vo Vrbovom), Dalibor Dubovský ml. (návrat z hosťovania vo Vrbovom), Lukáš Mareš (príchod z Uherského Brodu), Tomáš Mareš (príchod z Uherského Brodu), Tomáš Fila (príchod z dorastu)

Program prípravných zápasov Spartaka Myjava:
18. 1. 2020 14.00 h Spartak Myjava - OŠK Trenčianske Stankovce
25. 1. 2020 14.00 h Spartak Myjava - MFK Vrbové
1. 2. 2020 14.00 h Spartak Myjava - OFK Dunajská Lužná
8. 2. 2020 14.00 h ČSK Uherský Brod - Spartak Myjava
15. 2. 2020 14.00 h Spartak Myjava - FC Rohožník
22. 2. 2020 11.00 h FC Petržalka - Spartak Myjava
24. 2. - 2. 3. 2020 Sústredenie v Turecku (dva prípravné zápasy)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia