spravy.sk spravy.sk

Kemp v Turecku poslúžil na spoznanie sa s trénerom, Baumgartner nevie, čo ho v Senici čaká
zdroj: Róbert Fritz

Kemp v Turecku poslúžil na spoznanie sa s trénerom, Baumgartner nevie, čo ho v Senici čaká

S jedným víťazstvom a jednou prehrou sa slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov rozlúčili s Tureckom, kde v ostatných dňoch absolvovali prípravný kemp. Ten poslúžil predovšetkým na spoznanie sa s novým trénerom Jaroslavom Kentošom, ktorý na prelome rokov nahradil na lavičke Adriána Guľu.

Mladí Slováci v prvom zápase s Kentošom na lavičke uspeli, keď zdolali druholigový Istanbulspor 2:0. Strelecky sa presadili Bernát a Fábry. „Bolo to úvodné stretnutie po niekoľkých spoločných tréningoch. Bolo cítiť, že to bol prvý duel po pauze. Dlhšie sme sa rozbiehali, ale napokon to dobre dopadlo. Aj z tohto zápasu si musíme zobrať to dobré a zlepšiť to, kde sme robili chyby,“ rozhovoril sa pre futbalsfz.sk stredopoliar Denis Baumgartner.

Práve kmeňový hráč Senice sa strelecky presadil v druhom stretnutí, v ktorom však „sokolíci“ podľahli rovesníkom z Dánska 1:3. Baumgartner v 74. minúte už iba korigoval skóre. „Dostal som spätnú prihrávku, potom som premýšľal už len nad tým, aby som loptu uložil k žrdi,“ opísal gólový moment a na margo súpera dodal: „Dáni mali veľkú kvalitu, boli silní na lopte. My sme v prvom polčase zaostávali, bohužiaľ, dali nám tri góly. V druhom polčase sme sa snažili niečo urobiť s výsledkom, skorigovali ho a skončilo to 1:3. Určite máme na čom pracovať.“

Našej reprezentácii v nedeľňajšom stretnutí pomohli striedania, keď hneď po zmene strán do hry naskočili Šulek, Vojtko, Mojžíš, Kadák, Brenkus, Almási a Švec. „Nezachytili sme úvod zápasu a trikrát inkasovali. Prebrali sme sa už neskoro. Musíme sa však poučiť z chýb a stavať na tom, čo sme robili dobre. Určite musíme inak vstupovať do zápasov, nie tak ako s Dánmi, s ktorými sme v 30. minúte prehrávali 0:3. Koncentrácia, dôraz, rýchlosť či presnosť sú atribúty moderného futbalu. Ak chceme byť úspešní, to musíme zlepšiť,“ varuje Baumgartner.

Spoluprácu s novým trénerom Jaroslavom Kentošom si kabína pochvaľovala. „Bolo to o spoznávaní sa. Musíme sa snažiť, aby sme čo najskôr pochopili jeho štýl hry, aby to mohlo fungovať, ako má. Dobré bolo, že hneď od úvodu sme pracovali aj s loptou. Tréningy boli na dobrej úrovni, som rád, že som tento kemp mohol absolvovať,“ neskrýva spokojnosť 21-ročný rodák zo Skalice, ktorý sa už čoskoro zapojí do zimnej prípravy fortunaligovej Senice. Hoci, so zmiešanými pocitmi: „Situácia v senickom klube je neistá, nedovolím si povedať, do čoho sa zo zrazu vrátim…“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia