spravy.sk spravy.sk

PSG v prestrelke remizoval s Monacom, Neymar sa blysol dvoma gólmi
zdroj: TASR/AP

Výsledky nedeľňajších zápasov 20. kola francúzskej Ligue 1:

V úvodnom nedeľňajšom zápase 20. kola francúzskej Ligue 1 prehral AS St. Étienne doma s FC Nantes 0:2. Pre St. Étienne to bola štvrtá prehra za sebou.

Po piatich zápasoch sa z ligového víťazstva tešil Dijon, ktorý zdolal doma Lille 1:0.

Futbalisti Paríža St. Germain remizovali domácom stretnutí 20. kola najvyššej francúzskej súťaže s AS Monaco 3:3. PSG ukončil šesťzápasovú víťaznú sériu, ligovú tabuľku vedie o päť bodov pred Marseille. Monaco je ôsme.

Diváci videli divoký prvý polčas, najprv hostia v rozmedzí 7.-13. minúty dvakrát odpovedali na otvárací zásah Neymara, ale ešte do prestávky dokázali otočiť aj Parížania. Vlastným gólom vyrovnal Fode Ballo Toure, v závere z pokutového kopu skóroval na 3:2 Neymar. Bod pre Monaco zabezpečil v 70. minúte Islam Slimani.

AS St. Étienne - FC Nantes 0:2 (0:1)
Góly: 23. Abeid, 48. Blas

zdroj: hoofoot.com

FCO Dijon - OSC Lille 1:0 (0:0)
Gól: 47. Tavares, ČK: 21. Mendyl - 67. Soumare

Paríž Saint-Germain – AS Monaco 3:3 (3:2)
Góly: 3. Neymar, 23. Ballo-Touré (vl.), 42. Neymar (z 11 m) – 7. G. Martins, 13. Ben Yedder, 73. Slímání