spravy.sk spravy.sk

Trebišov zatiaľ bez posíl, musí riešiť dieru v ofenzíve
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Trebišov zatiaľ bez posíl, musí riešiť dieru v ofenzíve

S cieľom zachrániť sa v 2. lige odštartovali zimnú prípravu aj futbalisti Slavoja Trebišov. Zemplínčanom patrí po jeseni posledná šestnásta priečka, na jar tak musia zabrať, ak sa chcú prebojovať aspoň na dvanáste miesto, znamenajúce udržanie sa v celoštátnej súťaži.

Zverenci trénerskeho dua Vladimír Rusnák - Ľuboš Benkovský sa na úvodnom zraze zišli takmer v kompletnom zložení. Z jesenného kádra v tíme nepokračuje útočník Róbert Jano ml., otázna je tiež budúcnosť ofenzívneho stredopoliara Gorana Matića, ktorý by sa mal podľa našich informácií vrátiť do Komárna, kde už v minulosti úspešne pôsobil. Na hrote útoku tak vznikla diera, ktorú by mala zaplniť niektorá z nových akvizícií.

S Trebišovčanmi nateraz netrénujú ani Patrik Chovan, Roman Begala a Dávid Špak, ktorí sa pripojili k prvoligovým Michalovciam, no na jar by v rámci striedavého štartu mali nastupovať za Slavoj. V najbližšej dobe sa očakáva príchod nových hráčov, ktorých majú predstavitelia klubu na lane. 

Trebišov radosť
Trebišovu patrí po jesennej časti posledné miesto v 2. lige (foto: Róbert Andrejov)

Žlto-modrí odohrajú osem prípravných duelov, z toho až sedem na domácej umelej tráve. Prvý v sobotu 18. januára proti treťoligovému Tatranu Prešov. V úvodnom jarnom kole Slavoj privíta 8. marca na svojom štadióne Partizán Bardejov.

Aktuálny káder Slavoja Trebišov: Martin Leško, Richard Gmitter, Ľubomír Korijkov, Tomáš Ilinjo, Róbert Cicman, Ladislav Hirjak, Vladimír Kražel, Lukáš Tóth, Štefan Harvila, Lukáš Mihálik, Kevin Zsigmond, Guilherme Barbosa, Jakub Vodilka, Dominik Sočuvka, Roland Černák a dorastenci Jozef Boberský, Richard Rigo, Vladimír Rusnák ml., Richard Škodi, Patrik Čerňák.

Plán prípravných zápasov Slavoja Trebišov:
18.1.2020: Trebišov - Prešov
25.1.2020: Trebišov - Vranov
29.1.2020: Trebišov - Šarišské Michaľany
1.2.2020: Humenné - Trebišov
8.2.2020: Trebišov - Stropkov
15.2.2020: Trebišov - Snina
22.2.2020: Trebišov - FC Košice
29.2.2020: Trebišov - Lipany

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia