spravy.sk spravy.sk

Ventúra opustil Sereď, presťahoval sa k Vojtušovi
zdroj: academica-clinceni.ro

Ventúra opustil Sereď, presťahoval sa k Vojtušovi

Denis Ventúra už nie je hráčom fortunaligového ŠKF Sereď. Dvadsaťštyriročný slovenský futbalista sa upísal rumunskému FC Academica Clinceni. S tímom z najvyššej súťaže Liga 1 podpísal profesionálny kontrakt na jeden a pol roka.

"Som nadšený a plný entuziazmu, že prichádzam do Rumunska. Je to silná súťaž a moja premiéra v tejto krajine. Nebol som v nej dokonca ani ako turista. Zatiaľ sa mi tu ale páči z toho, čo som videl. Dúfam, že budem zdravý a schopný trénovať v plnom rozsahu, aby som pomohol tímu dosiahnuť vytýčené ciele," povedal mladý záložník podľa oficiálneho webu Academicy Clinceni.

Ventúra bol ako odchovanec senického futbalu súčasťou Serede od leta 2016. Za ŠKF odohral 98 duelov, v ktorých nazbieral 8 gólov a 9 asistencií. Slovák sa po novom bude podieľať na záchranárskych prácach Academicy, ktorá sa s 20 bodmi nachádza až na predposlednej 13. priečke. V klube pôsobí aj jeho krajan - útočník Jakub Vojtuš.

"Jakub mi povedal o súťaži a aj preto si myslím, že je dobré, že som prišiel," pokračoval Ventúra, ktorý sa už oficiálne rozlúčil so Sereďou. "Týmto by sme chceli poďakovať Denisovi za dobré výkony, ktoré predvádzal v našom tíme, vzornú reprezentáciu klubu, príjemne strávené chvíle v našom klube a popriať mu veľa úspechov v jeho kariére," napísal fortunaligista na svojom facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia