spravy.sk spravy.sk

Slovan predĺžil zmluvu piatim hráčom vrátane Medveděva, získal nového útočníka
zdroj: skslovan.com

Slovan predĺžil zmluvu piatim hráčom vrátane Medveděva, získal nového útočníka

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava sa môže pochváliť novými kontraktmi pre kvinteto svojich hráčov i novou posilou. Vasil Božikov a Lukáš Pauschek podpísali nové zmluvy na 2,5 roka, Vernon de Marco i Jurij Medveděv na 3,5 roka. Okrem spomenutých štyroch obrancov dostal kontrakt i ofenzívny univerzál z Brazílie Rafael Ratao. Novou tvárou v tíme "belasých" je slovinský útočník Žan Medved.

Slovanistom sa tak darí udržať si pokope majstrovský káder, s ktorým dosiahli i dobré výsledky v Európskej lige. "Vďaka úspešným krokom na prestupovom trhu sme dokázali vytvoriť silnú kostru mužstva, ktorá má dlhodobú perspektívu. Prešli sme si najťažším obdobím a dnes už sa môžeme oprieť o hráčov, ktorí sú nositeľmi kvality. Po úspešnej jesennej časti, keď sme sa v dobrom svetle ukázali aj v Európskej lige, bolo naším zámerom poistiť si služby našich dôležitých hráčov," povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

Kapitánovi Bratislavčanov z Bulharska sa pôvodne končila zmluva v lete 2020 rovnako ako Vernonovi. "Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a dnes už nemusíme čakať do leta, či sa napríklad s kapitánom Vasilom Božikovom dohodneme na novej zmluve alebo nie. Dnes môžeme povedať, že Vasil bude naďalej súčasťou Slovana Bratislava, z čoho sa veľmi tešíme. Vasil v Slovane odvádza skvelú prácu, je správnym kapitánom a vzorom pre mládežníkov i ďalších hráčov v tíme. Jeho zotrvanie v klube patrilo medzi naše priority," vyslovil sa Kmotrík.

Na adresu ostatných zadákov, ktorí v hlavnom meste Slovenska predĺžili svoje kontrakty, doplnil: "Návratom Vernona de Marca z hosťovania sme dokázali stabilizovať ľavý kraj obrannej formácie. Vernon herne rástol, po dvoch rokoch na hosťovaní prejavil vôľu zabojovať o svoje miesto v Slovane Bratislava, a preto sme mu ponúkli nový kontrakt. Jurij Medveděv na pravom kraji obrany dlhodobo podáva stabilné výkony, veľmi dobre sa prezentoval aj v Európskej lige. Lukášovi Pauschekovi sme po hernom výpadku dali na jeseň priestor opäť naštartovať futbalovú kariéru. Bolo len na ňom, ako využije ponúknutú možnosť. Lukáš v jesenných dueloch ukázal svoje kvality a som veľmi rád, že bude pokračovať v našom klube."

Slovan sa okrem toho môže popýšiť prvou zimnou posilou zo zahraničia. Majstrovi Fortuna ligy sa upísal Slovinec Žan Medved. Mladý 20-ročný zakončovateľ je odchovancom slovinského Mariboru. Následne bol kmeňovým hráčom Olimpije Ľubľana, na jeseň hosťoval v druholigovom NK Fuzinar, kde strelil 14 gólov. V tíme by časom mohol nahradiť svojho krajana Andraža Šporara, ktorý sa zrejme bude porúčať do zahraničia.

"Žan Medved pocestuje na sústredenie do Turecka a bude len na ňom, ako zabojuje o svoje miesto. Keďže prichádza ako hráč s potenciálom do budúcna, je možné, že bude na jar nastupovať aj za našu juniorku. Dlhšie sme ho sledovali, na jeseň sa mu mimoriadne strelecky darilo a chceme ho ďalej rozvíjať,"
hovoril Kmotrík.

Žan Medved (Slovan)
Žan Medved je novou tvárou Slovana Bratislava (foto: skslovan.com)

Reakcie hráčov na predĺženie zmlúv:

Vasil Božikov, kapitán tímu: "Mojou prioritou bolo zostať v Slovane a ani som veľmi neriešil iné ponuky. Podpísal som novú zmluvu a teším sa, že budem naďalej nosiť dres tohto veľkého klubu. Chcem zostať v Slovane, keďže klub od môjho príchodu neustále rastie a cítim, že sa tu môžem ďalej zlepšovať. Som presvedčený, že máme potenciál, aby sme aj s podporou fanúšikov opäť boli úspešní na domácej i medzinárodnej scéne. Chcem sa poďakovať aj p. Kmotríkovi za investície, ktoré urobil pre celý klub, máme neustále lepšie podmienky na futbalový rast."

Jurij Medveděv:
"Vnímal som prestupové šumy, ktoré sa okolo mňa točili, no v Slovane som začal normálne prípravu a naplno som sa koncentroval na každý tréning. Vážim si, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy a ďakujem za prejavenú dôveru. Som veľmi rád, že pokračujem v Slovane, pretože verím, že môžeme dosiahnuť ešte viac ako doteraz a to či už na domácej, alebo aj na európskej scéne."

Lukáš Pauschek: "Som veľmi rád, že po náročnom období, ktorým som si prešiel počas uplynulého roka, sa môžem opäť sústrediť iba na futbal. Slovan pre mňa veľa znamená, v klube som prakticky odmalička a veľmi si vážim, že môžem hrať na novom Tehelnom poli, na ktoré som sa veľmi tešil. Vážim si, že mi Slovan po hernom výpadku podal pomocnú ruku, mohol som trénovať s tímom a hrať zápasy. Pomerne rýchlo som sa vrátil do zápasového tempa a na ihrisku som sa cítil čoraz lepšie. Teším sa, že som podpísal nový kontrakt a ďalšiu etapu kariéry budem písať v klube, ktorý mám v srdci."

Jurij Medveděv nová zmluva
Jurij Medveděv napriek ponukám zo zahraničia zotrvá v Slovane. (foto: skslovan.com)

Rafael Ratao: "Veľmi som si prial pokračovať vo svojej kariére v Bratislave. V minulom roku som aj vinou zranenia ešte nemohol ukázať svoj celý potenciál, no aj cez pauzu som tvrdo makal, aby som na jar vybehol na ihrisko v lepšej forme. Svojimi výkonmi chcem fanúšikov i všetkých v klube presvedčiť, že si zaslúžim ich dôveru a túžim pomôcť Slovanu k ďalším úspechom."

Vernon de Marco: "Je normálne, že po takej vydarenej jesennej časti, akú sme absolvovali, evidovali viacerí hráči záujem zo zahraničných klubov. Riešim však iba Slovan a je skvelé, že sme podpisom zmluvy spečatili moju budúcnosť. Chcem naďalej hrať za Slovan, cítim sa tu ako doma, pričom klub sa neustále posúva dopredu a zlepšuje sa. Aj ja sa chcem zlepšovať a byť ešte lepším a platnejším hráčom."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia