spravy.sk spravy.sk

Slovan do Turecka (skoro) bez zmien. Kedy sa pripoja Lovat, Ožbolt či Weiss?
zdroj: TASR

Slovan do Turecka (skoro) bez zmien. Kedy sa pripoja Lovat, Ožbolt či Weiss?

Líder fortunaligovej tabuľky ŠK Slovan Bratislava odlieta v sobotu 11. januára na dlhodobé herné sústredenie do Turecka. Počas takmer mesačného pobytu absolvuje osem prípravných stretnutí a pripraví sa na jarnú časť sezóny, v ktorej zabojuje o druhý majstrovský titul v rade a slovenský pohár Slovnaft Cup.

Na palube lietadla bude sedieť 24 hráčov a štyria brankári, chýbať by nemali všetci jesenní lídri klubu vrátane útočníka Andraža Šporara či obrancu Jurijho Medveděva, na ktorých klub eviduje konkrétne ponuky, ale aj brankára Dominika Greifa, ktorému sa prekvapivo neozval žiadny významný záujemca. Spoločne s A-tímom pocestujú tiež mladíci Denis Potoma, Filip Lichý a brankár Martin Trnovský. Po zranení sa vracajú Dávid Strelec aj chorvátsky útočník Aleksandar Čavrič.

Deň pred odletom klub neavizoval žiadne odchody. Tím posilnil mladý útočník Žan Medved, na lane sú však viacerí hráči. Keďže odchod slovinského kanoniera Šporara je už na spadnutie, belasí rokujú aj s potenciálnymi náhradami. Číslom jeden by mal byť Šporarov o dva roky mladší krajan Alen Ožbolt. Podľa posledných správ by mal ešte pred odletom absolvovať zdravotnú prehliadku a v prípade, ak nenastane žiadny problém, mohol by z bulharského Lokomotivu Plovdiv smerovať do hlavného mesta Slovenska za približne 300-tisíc eur.

„Máme vytypovaných viacerých hráčov, naše skautingové oddelenie pripravilo alternatívy na každý post v prípade potenciálnej zmeny v tíme. Všetko ale závisí od odchodov z kádra. Ten je dostatočne široký, keďže bol nastavený na fungovanie v troch súťažiach,“ poznamenal generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík mladší a na margo novej posily do útoku dodal: „Ožbolt je jeden z kandidátov a máme oňho záujem. Či však Andraža nahradí, alebo by len zvýšil konkurenciu v útoku, to bude na ňom.“

Vladimír Weiss gól radosť (Slovensko) gól radosť
Rok 2020 by mal byť aj comebackom Vladimíra Weissa, okrem reprezentácie možno aj do Fortuna ligy. (foto: TASR)

Ofenzívu bratislavského klubu by mohol posilniť aj krídelník Vladimír Weiss mladší, ktorý predčasne ukončil pôsobenie v katarskom klube Al Gharafa. Slovan však nie je jediným záujemcom o služby slovenského reprezentanta, tridsaťročný rodák z Bratislavy by však mohol zakotviť aj v Poľsku, alebo v americkej MLS. „Jeho príchod do Slovana je stále otvorený, ale prvoradý je jeho zdravotný stav. Vlado momentálne nie je stopercentne pripravený, nemôže trénovať s tímom naplno. Pripravuje sa preto len individuálne. Má síce záujem pôsobiť v Slovane, ale ešte je predčasné o tom hovoriť. Uvidím, ako sa vyvinie situácia v nasledujúcich týždňoch,“ prezradil Kmotrík.

Oveľa bližšie k podpisu zmluvy je krajný obranca Lucas Lovat zo Spartaka Trnava, o ktorého má Slovan veľký záujem. Hoci klub podmieňoval príchody do mužstva najprv odchodmi, spomínaného Brazílčana sa to netýka. Kabínu by tak nemal opustiť žiadny obranca, trojica Pauschek, Božikov a Vernon de Marco navyše podpísala na začiatku roka nové kontrakty. „Lovat je hráč, ktorý pre nás predstavuje zaujímavé kritériá smerom do budúcnosti. V Trnave ukázal veľký potenciál a radi by sme ho získali, potrebujeme ešte dotiahnuť pár detailov. Nepredpokladáme však žiadne zmeny v defenzíve. Pokladali sme v tomto prestupovom období za kľúčové zvýšiť kvalitu na ľavej strane obrany,uzavrel Kmotrík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia