spravy.sk spravy.sk

Erik Jirka už nie je v Belehrade, zamieril na hosťovanie do Poľska
zdroj: twitter.com/GornikZabrzeSSA

Erik Jirka už nie je v Belehrade, zamieril na hosťovanie do Poľska

Slovenský krídelník Erik Jirka odchádza zo srbského klubu Crvena Zvezda Belehrad na ďalšie hosťovanie. Kým jesennú časť sezóny 2019/2020 strávil 22-ročný futbalista v konkurenčnom Radnički Niš, tentokrát vymenil krajinu a vyskúša si angažmán v Poľsku. Jeho zamestnávateľom sa minimálne do konca jari stane Górnik Zabrze.

"Je veľmi talentovaný a oddaný futbalista. Hoci hrá prioritne na pravej strane ihriska, vie sa dobre pohybovať aj naľavo či v útoku. Je rýchly, dynamický, disponuje aj viacerými zručnosťami, pričom kombinuje defenzívne prvky s ofenzívnymi. Pozorovali sme ho už dlhší čas," povedal pre web tímu z Ekstraklasy jeden z jeho predstaviteľov Dariusz Czernik.

Jirka sa ako odchovanec Trnavy tešil v sezóne 2017/2018 zo zisku ligového titulu so Spartakom. Súčasťou belehradskej Červenej hviezdy sa stal v januári 2019 a ešte v tom ročníku sa tešil z ligového titulu. Klub ho však poslal na hosťovanie do Nišu, kde v 19 odohraných dueloch nazbieral slovenský mladík štyri góly i asistencie. Teraz sa stane spoluhráčom gólmana Martina Chudého i obrancu Borisa Sekuliča.

"Zohral dôležitú rolu v Trnave spolu s Chudým ale i Erikom Grendelom, ktorí boli v majstrovskej sezóne jeho spoluhráči. Grendel nám povedal, že sme získali naozaj skvelého futbalistu a verím, že presne tak sa aj stalo. Aj on chcel prísť k nám a verí, že Górnik je preňho šancou na ďalší rozvoj," doplnil Czernik na adresu Jirku, ktorého by Zabrze mohlo odkúpiť po sezóne natrvalo na základe predkupného práva.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia