spravy.sk spravy.sk

Kmotrík avizuje okrem Šporara len jeden možný odchod. Greif zostáva: Nikto ma nechce
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Kmotrík avizuje okrem Šporara len jeden možný odchod. Greif zostáva: Nikto ma nechce

Brankár bratislavského Slovana Dominik Greif mal byť po útočníkovi Andražovi Šporarovi druhý najhorúcejší adept na veľký prestup, slovenský reprezentant však napriek skvelým výkonom na medzinárodnej úrovni neeviduje žiadnu ponuku.

Vedenie bratislavského klubu malo po vydarenom roku 2019, v ktorom získal klub suverénne majstrovský titul a ešte suverénnejšie kráča za ďalším, vrátane úspešného účinkovania v domácom či európskom pohári, plné ruky práce so záujmom zahraničných klubov o služby hráčov Slovana. Absolvovali sme náročné rokovania, či už v prípade Vasila Božikova do Bulharska či Turecka, alebo Vernona de Marca do Mexika, ale som rád, že sme dospeli k dohode a káder zostáva pokope. Záujem bol aj o Mohu, Holmana, Abenu a ďalších. Som veľmi rád, že sa o našich hráčoch už hovorí nielen doma, ale aj v zahraničí,“ povedal generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík mladší, ktorý aktuálne eviduje len jednu konkrétnu ponuku s výnimkou Andraža Šporara. „Bol pomerne vážny záujem o služby Jurijho Medveděva a stále je na stole ponuka z Anglicka a nejaké šumy. Našim záujmom však nie je káder rozpredať.“

V dlhom rade mien sa však nespomenul brankár Dominik Greif. Opora slovenského majstra a účastníka skupinovej fázy Európskej ligy už bola podľa mediálnych informácií jednou nohou vo veľkom klube, spomínal sa škótsky Glasgow Rangers či portugalský FC Porto, ale dnes je najpravdepodobnejšie zotrvanie mladého brankára v slovenskej súťaži. „Na Dominika Greifa v súčasnosti nemáme oficiálnu ponuku a neevidujeme žiadny eminentný záujem iných klubov. Preto si myslím, že jeho transfer v tomto prestupovom období nie je horúcou témou a predpokladám, že zostane v našom tíme,“ prekvapil Kmotrík.

Na tvári mladého bratislavského brankára bola badať mierna frustrácia a smútok, čo sa snažil zakryť svojim povestným zmyslom pre humor. „Pokiaľ viem, zatiaľ ma nikto nechce a neexistuje žiadna ponuka,“ pousmial sa Greif, ktorý by si za fantastické výkony v bráne belasých zaslúžil určite ponuky z kvalitnejších súťaží. O záujme zo Škótska či iných krajín nevedel nič povedať. „Aktuálne sa okolo mňa naozaj nič nedeje, takže sa sústredím len na Slovan a na našu rozbehnutú sezónu. Treba ťažiť z toho, čo sme na jeseň zažili v Európe, načerpať sebavedomie a stanovovať si tie najvyššie ciele,“ povedal na margo najbližšej budúcnosti.

Deň pred odletom do Turecka vybehli na jeden z posledných tréningov v domácich podmienkach absolútne všetci hráči z jesenného kádra Slovana, vrátane útočníka Andraža Šporara či 22-ročného gólmana Greifa. Nepribudol zatiaľ nikto iný. „Prvý týždeň prípravy bol pomerne náročný. Zatiaľ dosť beháme aj my, brankári, na čo nie sme zvyknutí a bolia nás veci, čo sme ani nevedeli, že môžu bolieť. Je to zmena oproti minulým rokom, ale všetko je niekedy po prvýkrát, treba si zvyknúť. Mali sme viacero ťažkých tréningov, ale v zimnej príprave sme nič iné nemohli čakať,“ doplnil Greif.

Odchovanec klubu vzhľadom na ticho okolo svojej osoby počas prestupového obdobia už dlhšie vedel, že odletí spoločne s mužstvom do tepla. „Už sa všetci tešíme do Turecka, aby sme boli aj viac na ihrisku. Ideme už štvrtý alebo piaty rok po sebe stále do toho istého hotela, takže ho už dôverne poznáme. Berieme aj nejaké herné konzoly, verím, že aj tréner vymyslí nejaké zábavné cvičenia na utužovanie kolektívu a že nás nečaká len strojová práca na ihrisku. Sme radi za možnosť takého dlhého sústredenia, určite sa pripravíme lepšie, než keby sme sa trápili doma v zime na umelých povrchoch,“ uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia