spravy.sk spravy.sk

Pohronie zbrojí, záchranu mu má vystrieľať exkanonier Ružomberka
zdroj: Rudolf Maškurica

Pohronie zbrojí, záchranu mu má vystrieľať exkanonier Ružomberka

V poslednom tíme Fortuna ligy FK Pohronie nastalo cez zimnu množstvo zmien. Tréner Mikuláš Radványi tvorí mužstvo na svoj obraz. Posily prichádzajú prakticky do všetkých formácií.

Po brankárovi Ševčukovi, obrancoch Pavlíkovi, Radičovi a M. Jackovi a stredopoliaroch Horodníkovi s Mihálekom predstavil klub i posilu do ofenzívy. Tou sa stal na Slovensku známy útočník Ismar Tandir.

Rodák z nemeckého Frankfurtu má korene v Bosne a Hercegovine, za ktorú nastupoval i v mládežníckych reprezentačných kategóriách. Kariéru ale odštartoval za veľkou mlákou v New York Red Bulls, kde vyrastal. V Európe začínal v rezerve francúzskeho Sochaux. V roku 2014 sa nakrátko vrátil do Ameriky, kde si na seba obliekal dres Sacramenta Republic. Dnes 24-ročný útočník pôsobil aj na Islande, v Španielsku, Srbsku, Bosne a Hercegovine či v Česku.

V roku 2018 prestúpil Tandir z Frýdku-Místku do MFK Ružomberok. Za Liptákov odohral 20 zápasov, strelil 9 gólov a bol najlepším strelcom tímu. Klub s ním však predčasne ukončil spoluprácu. V lete 2019 zamieril do českého Olomouca, odkiaľ bude na jar hosťovať práve v Pohroní. Stredoslováci veria, že dobre stavaný (196 cm) útočník im výrazne dopomôže k záchrane medzi slovenskou elitou.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia