spravy.sk spravy.sk

Andelom roka Dobrivoj Rusov, do trnavskej Siene slávy pribudli Kuna a Adamec
zdroj: FC Spartak Trnava

Andelom roka Dobrivoj Rusov, do trnavskej Siene slávy pribudli Kuna a Adamec

Rok 2019 bol pre trnavský Spartak turbulentný. V klube sa po zisku majstrovského titulu udialo množstvo zmien, tou najhlavnejšou bola zmena vo vedení. Tradičný klub odštartoval novú éru, no zostáva verní aj tradíciám. Jednou z nich je galavečer Andel roka.

Hlavnú cenu pre najlepšieho hráča roka 2019, o ktorej rozhodovali fanúšikovia, získal brankár Dobrivoj Rusov. Odchovanec Spartaka sa do klubu vrátil po trojročnom pôsobení v Poľsku a v minulej sezóne sa podieľal na víťazstve v Slovnaft Cup-e. „Moje víťazstvo v ankete ma prekvapilo. Brankári majú takú špecifickú pozíciu v klube. V niečom to majú možno ľahšie, v iných veciach zasa náročnejšie. Ja by som chcel poďakovať najmä mojim spoluhráčom, lebo bez nich by som tu nestál. Všetky úspechy sú vo futbale dielom kolektívu. Verím, že čoskoro sa dočkáme ďalších,“ nechal sa počuť čerstvý laureát Ceny Ladislava Kunu. Na druhom mieste v hlavnej kategórii skončil stredopoliar Emir Halilovič, ktorý už prestúpil do tureckého Bolusporu, tretí bol Erik Grendel.

Erik Grendel
Erik Grendel strelil podľa fanúšikov najkrajší gól roka, v celkovom poradí skončil na treťom mieste (foto: FC Spartak Trnava)

Kapitán „Andelov“ Grendel sa na pódiu objavil dvakrát, keďže získal aj ocenenie za najkrajší gól roka. Cena Jozefa Adamca mu pripadla za trefu z priameho kopu do siete Serede ešte z minulej sezóny. „Mne sa páčili aj iné góly, ale rešpektujem rozhodnutie fanúšikov a ďakujem im. Mňa len mrzí, že ten gól nám nakoniec nepomohol k postupu do prvej šestky, verím, že v tejto sezóne budeme úspešnejší,“ zaželal si 31-ročný rodák z Handlovej.

Cenu Anky Belkovej pre najlepšiu futbalistku získala premiérovo Lucia Izakovičová. Kategóriu Najlepší hráč do 19 rokov, ktorá nesie meno po exreprezentantovi Miroslavovi Karhanovi, ovládil Ivan Mesík. Spartak Trnava tiež uviedol do klubovej Siene slávy ďalšie dve legendy. K štvorici Anton Malatinský, Imrich Stacho, Stanislav Jarábek a Valér Švec pribudli nezabudnuteľní Ladislav Kuna a Jozef Adamec.

Informácie priniesol web fcspartaktrnava.com.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia