spravy.sk spravy.sk

Podbrezová získala posily z Popradu i Púchova. V príprave aj proti Čechom či Poliakom
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová získala posily z Popradu i Púchova. V príprave aj proti Čechom či Poliakom

Podbrezovskí futbalisti odštartovali prípravu na jarnú časť tejto sezóny v druhej lige vo štvrtok 9. januára. Bývalý fortunaligista, ktorý sa po jeseni nachádza na siedmom mieste s 25 bodmi, mal k dispozícii takmer komplet celý káder, s ktorým zakončil minulý rok.

Ako uvádza web FK Železiarne, Horehroncom na prvom tréningu chýbal iba Jozef Špyrka, ktorý je aktuálne na sústredení v Turecku s tímom SR do 21 rokov. Súčasťou mužstva už nie je obranca Jakub Hric. Čech prišiel k "železiarom" počas leta z Popradu, klub sa s ním však dohodol na ukončení spolupráce. Namiesto neho ale angažoval iného zadáka, tiež Čecha doposiaľ hrajúceho za FK Poprad.

Jedným zo zimných príchodov Stredoslovákov sa stal Adam Pajer, ktorý sa na Horehronie presunul spod Tatier. Do tímu prišiel aj 23-ročný záložník z Púchova Patrik Krčula. Ďalej sa u Podbrezovčanov ukázali dve staronové tváre - Marek Kristián Bartoš, ktorý absolvoval jesennú časť sezóny 2019/2020 u fortunaligistu FK Pohronie či Daniel Pavúk, ktorý donedávna hosťoval v Tatrane Prešov.

V štádiu riešenia sú futbalisti Samuel Štefánik, Nicolas Mejri, Viktor Mojžiš, Matúš Mader a na skúške je aj kmeňový hráč MŠK Žilina Bernard Petrák. Zverenci trénerského dua Jozef Mores - Martin Poljovka odohrajú v zime celkovo osem prípravných duelov. Sily si zmerajú aj so Žilinou, Pohroním, Košicami či Prešovom. Z českých súperov ich vyzve Viktoria Žižkov, Zbrojovka Brno či Vysočina Jihlava. Koncom januára sa okrem nich stretnú aj s poľským súperom Zaglebie Sosnowiec.

Program prípravných zápasov FK Železiarne Podbrezová:


14.1.2020 MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová, 15:00
18.1.2020 FK Viktoria Žižkov – FK Železiarne Podbrezová, 13:00
23.1.2020 FC Vysočina Jihlava – FK Železiarne Podbrezová, 14:00
29.1.2020 Zagłębie Sosnowiec – FK Železiarne Podbrezová
01.2.2020 FK Železiarne Podbrezová – 1.FC Tatran Prešov
08.2.2020 FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar n/H., 11:00
15.2.2020 FC Zbrojovka Brno – FK Železiarne Podbrezová
29.2.2020 FK Železiarne Podbrezová – FC Košice

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia