spravy.sk spravy.sk

Skalica prišla pred prípravou o dvoch hráčov, získala bývalého obrancu Senice
zdroj: nazahori.sk

Skalica prišla pred prípravou o dvoch hráčov, získala bývalého obrancu Senice

Futbalisti druholigovej Skalice začali zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2019/2020 na Troch kráľov. Na Záhorí sa sprvu zišlo sedemnásť hráčov, z toho dvaja brankári. Chýbal len gólman Martin Junas, ktorý sa pripojí k tímu neskôr. Dvaja hráči si však už dres MFK neoblečú.

Skaličanov po jeseni opustila dvojica záložníkov Filip Tomovič a Karol Karlík. "V jesennej časti sme mali k dispozícii šestnástich hráčov do poľa. Po ich odchode ich zostalo len štrnásť," hovoril pre klubový web skalický tréner Jozef Kostelník. Aktuálne tretí tím druhej ligy však hlási aj prvú posilu. Stal sa ňou odchovanec Trenčína a bývalý hráč Senice Michal Ranko, ktorý sa naposledy predstavil v poľskom treťoligovom klube Motor Lublin.

"Okrem neho ešte potrebujeme doplniť mužstvo o dvoch-troch hráčov, ktorí by neboli len do počtu, ale zvýšia kvalitu mužstva," netají svoje očakávania Kostelník. Ten sa už teraz môže tešiť na podujatie Zimná Tipsport liga, počas ktorého sa jeho zverenci predstavia proti prvoligistom z Dunajskej Stredy či Nitry. Tretím súperom Skalice bude české druholigové Brno, ostatní protivníci sú stále v štádiu riešenia.

"Tešíme sa na konfrontácie s našimi ligovými mužstvami, Zbrojovka je ašpirant na postup do českej najvyššej súťaže. Budú to pre nás dobré zápasy. Od začiatku prípravy sa budeme venovať tomu, čo chceme hrať. Nevediem prípravu v klasických blokoch, nerozdeľujem ju na kondičné, taktické či herné časti. Všetko robíme spolu. Zápas je pre mňa vždy najdôležitejší, to platí aj počas prípravy. Neuznávam názory, že ide len o prípravu a v rámci nej je možné vypustiť niektorý duel,"
podotkol Kostelník.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia