spravy.sk spravy.sk

Záujem o Šporara rastie, pridal sa portugalský gigant i anglický druholigista
zdroj: TASR

Záujem o Šporara rastie, pridal sa portugalský gigant i anglický druholigista

Bratislavský Slovan síce odštartoval zimnú prípravu aj so slovinským kanonierom Andražom Šporarom, no či si ho v kádri udrží aj po januárovom prestupovom okne je prinajmenšom otázne. Najlepší strelec Fortuna ligy sa ocitol v hľadáčiku viacerých európskych klubov a je možné, že ak „belasí“ obdržia dostatočnú ponuku, bude sa čoskoro sťahovať.

Už niekoľko dní sa hovorí o spojení Šporara so Celticom Glasgow. No nie je to len škótsky gigant, kto prejavil interes o jeho služby. Podľa portálu sportwitness.co.uk sa do boja o 25-ročného zakončovateľa najnovšie zapojil aj anglický Bristol City. Ide síce o účastníka druhej najvyššej anglickej súťaže Championship, ktorý by sa však na jar chcel pobiť o postup do Premier League. Aktuálne je v tabuľke na jedenástom mieste, pričom na šiestu priečku, znamenajúcu účasť v play-off o postup medzi elitu, stráca len tri body.

Ešte s konkrétnejšou ponukou na prestup ale vyrukoval portugalský denník abola.pt, ktorý tvrdí, že Šporara chce v zime angažovať Sporting Lisabon. Aktuálne štvrtý tím Primeira Ligy je údajne ochotný zaplatiť za hviezdu bratislavského Slovana 7 až 8 miliónov eur. 

Portugalčania dokonca zisťovali bližšie informácie o Šporarovi u trénera Federica Ricarda, ktorý na jeseň 2018 viedol Senicu. Podľa jeho slov by bol rodák z Ľubľany pre Sporting vhodnou posilou, navyše, za výhodnú cenu, pretože ak by pôsobil napríklad v Nemecku, stál by možno aj dvojnásobne viac. Ricardo vyzdvihol Šporarove kvality, schopnosť zakončiť oboma nohami i hlavou. Ako ďalej A Bola píše, Sporting má pripravenú i alternatívu v prípade, že by nedokázal získať 19-násobného slovinského reprezentanta. Tou má byť o dva roky mladší švajčiarsky reprezentant v službách St. Gallenu Cedric Itten, ktorého cena sa pohybuje na úrovni štyroch miliónov eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia