spravy.sk spravy.sk

Róbert Mak na odchode zo Zenitu? Záujem hlási turecký veľkoklub
zdroj: Jozef Bedej

Róbert Mak na odchode zo Zenitu? Záujem hlási turecký veľkoklub

Róbert Mak by v januárovom prestupovom okne mohol opustiť Zenit Petrohrad. Slovenský reprezentačný krídelník sa v tíme úradujúceho ruského majstra do hry dostáva len veľmi sporadicky, podľa najnovších informácií by sa už čoskoro mohol presťahovať do Turecka.

Ako informuje turecký portál Sporun Dibi, na ktorý odkazuje viacero ruských médií, o Maka opäť javí veľký interes Besiktas Istanbul. Súper Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2019/2020 sa o slovenského ofenzívneho futbalistu intenzívne zaujímal už počas minulého leta, jeho presun do "krajiny polmesiaca" sa však napokon nezrealizoval. Zmena pôsobiska by prospela aj samotnému Makovi, v aktuálnom ročníku totiž v drese Zenitu zasiahol len do deviatich súťažných zápasov, v ktorých sa mu podarilo streliť jeden gól.

V tureckom veľkoklube by dvadsaťosemročný Mak mohol nahradiť holandského futbalistu Jermaina Lensa, ktorý nenaplnil veľké očakávania a nahlas sa hovorí o jeho odchode. Besiktas je údajne za slovenského reprezentanta ochotný zaplatiť približne 2,9 miliónov eur. "Čierno-bieli" aktuálne okupujú v tabuľke Süper Lig s tridsiatimi bodmi piatu priečku, pričom na prekvapujúceho lídra zo Sivassporu strácajú sedem bodov.

zdroj: twitter.com

Mak ako odchovanec "belasých" pôsobil v mládežníckych rokoch v Manchestri City, za "áčko" však nenastúpil. Následne zamieril do nemeckého 1. FC Norimberg a odtiaľ do gréckeho PAOK-u Solún, odkiaľ ho v roku 2016 odkúpil práve Zenit Petrohrad. Za ten nastúpil dohromady v 74 súťažných zápasoch a podarilo sa mu streliť 14 gólov. Národný dres si na seba obliekol 57-krát a dosiahol v ňom 12 presných zásahov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia