spravy.sk spravy.sk

V Petržalke aj exreprezentant a ďalšia trojica novicov
zdroj: FC Petržalka

V Petržalke aj exreprezentant a ďalšia trojica novicov

Zimnú prípravu pred náročnou jarnou časťou, v ktorej budú bojovať o záchranu v druhej lige, v stredu odštartovali futbalisti Petržalky. Tréner Vladimír Koník privítal na úvodnom zraze dvadsať hráčov, kvôli reprezentačným povinnostiam mu momentálne chýba útočník Ladislav Almási.

Po sedemnástich jesenných kolách sa čierno-bieli nachádzajú na zostupovej štrnástej priečke. Na konte majú sedemnásť bodov a trojbodové manko na dvanáste Komárno. Cieľ pred jarnou časťou je tak jasný. „Pri prvom stretnutí s hráčmi som sa vyjadril, že dnes je posledný deň, kedy sa toto slovo bude v kabíne a v médiách objavovať. Chcem, aby sa hráči necítili pod tlakom, pod imperatívom záchrany. Ak budeme zle trénovať, zle pristupovať k povinnostiam, ak si nebudeme plniť úlohy, môžeme sa v zostupovom kolotoči ocitnúť. Ja si však myslím, že toto mužstvo má natoľko silný charakter a tak vysokú kvalitu, že nie je dôvod uberať sa týmto smerom a myšlienkami. Treba pracovať tak, aby sme vyhrali čo najviac zápasov,“ burcoval mužstvo Vladimír Koník, ktorý na konci októbra dočasne prevzal žezlo po Jozefovi Dojčanovi, no o mesiac neskôr bol oficiálne potvrdený ako hlavný tréner do konca sezóny.

Na prvom tréningu sa objavili štyri nové tváre. Oficiálne síce ešte nie sú hráčmi Petržalky, no ich príchodu by už nemalo nič zabrániť. „Fanúšikom určite netreba predstavovať bývalého slovenského reprezentanta Františka Kubíka, okrem neho sme v kádri privítali aj Filipa Maníka z Bardejova, Mareka Zúbeka z Brna a Samuela Antálka z Komárna. Verím, že v najbližších dňoch prestupy administratívne dotiahneme,“ priblížil pre klubový web pohyby v kádri manažér A-tímu Dominik Tóth. Podľa jeho slov ešte výpočet nových hráčov nie je definitívny: „V merku máme ešte dvoch hráčov, ktorí by sa mali u nás objaviť v priebehu budúceho týždňa. Naopak, rozlúčili sme sa s krajným obrancom Šimonom Kupecom. Aj touto cestou mu ďakujeme za odvedené služby a prajeme v ďalšej kariére veľa šťastia.“

František Kubík
Novou tvárou v FC Petržalka je 30-ročný exreprezentant František Kubík (foto: FC Petržalka)

V rámci prípravy odohrá petržalka aj zápasy proti prvoligistom Senici či Zlatým Moravciam, doma privítajú Šaľu, rezervu Mattersburgu či Myjavu. Generálkou pred štartom jarnej časti druhej ligy bude súboj proti bratislavskému Interu. 

Prípravné zápasy FC Petržalka:
18.01. FK Senica – FC Petržalka 11:00
29.01. ViOn Zlaté Moravce – FC Petržalka 14:00
08.02. FC Petržalka – FK Slovan Duslo Šaľa
14.02. FC Petržalka – FC Mattersburg „B“
19.02. Zbrojovka Brno – FC Petržalka
22.02. FC Petržalka – FC Spartak Myjava
29.02. FK Inter Bratislava – FC Petržalka
Poznámka: Hracie časy budú upresnené dodatočne, ďalšie prípravné zápasy sú v riešení.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia