spravy.sk spravy.sk

Na Vianoce tréning, až po ňom večera. Strelec prehovoril o svojom zdravotnom stave
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Na Vianoce tréning, až po ňom večera. Strelec prehovoril o svojom zdravotnom stave

Hráči Slovana Bratislava odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2019/2020 aj so svojou mladou oporou, ktorá dlhšiu dobu herne absentovala. Ofenzívny univerzál Dávid Strelec sa do tréningového procesu vracia po zranení, ktoré si privodil v októbrovom zápase slovenskej "dvadsaťjednotky" v dueli s rovesníkmi z Francúzska.

Po tom, čo si 18-ročný zakončovateľ zlomil dolnú časť ľavej holennej kosti v oblasti vnútorného členka, musel vynútene pauzovať vyše dva mesiace. Športovú formu preto musel ladiť aj cez sviatky a nemohol len odpočívať. "Na Vianoce som trénoval a až potom išiel na štedrovečernú večeru, mal som preto športové sviatky," priblížil Strelec v rozhovore pre Slovan TV.

Rovnako však poznamenal, že zrelaxovať stihol dostatočne. "Bol som s rodinou, oddýchol som si trochu od futbalového prostredia, avšak trénoval som. Musel som trénovať, aby som sa vrátil silnejší ako predtým," hovoril ďalej mladík, ktorý si v aktuálnom ročníku Fortuna ligy pripísal už osem štartov, pričom strelil štyri góly a pridal k nim aj dve asistencie.

Po zranení nemohol síce začať trénovať naplno, v rámci možností však vydal zo seba to najlepšie. "Veľa som cvičil - aj vrch tela, aj nohy. Pracoval som na svojej mobilite a tiež som veľa behal. Bol som si aj zakopať s kamarátmi, trochu som sa teda otestoval a cítil som sa celkom dobre," pokračoval Strelec, ktorý sa už zvítal so svojimi spoluhráčmi. "Bolo príjemné, že sme sa po dlhom čase všetci videli, zaželali sme si všetko dobré, veď teraz budeme zase polroka spolu."

Dávid Strelec zranenie
Dávid Strelec sa po zranení vracia do prípravy Slovana Bratislava. (futbalnet.tv)

"Belasých" aktuálne čaká sústredenie a príprava v Turecku, kde s tímom odletí aj rodák z Nových Zámkov. Toho následne čaká s jeho zamestnávateľom februárový návrat na ligové trávniky. "V Turecku by som už mal začať na sto percent. Na to som sa sústredil, aby som v 'krajine polmesiaca' bol úplne fit. Ak sa nestane nič závažné, v úvode jarnej časti Fortuna ligy by som nemal mať problém naskočiť do zápasového diania," vysvetlil Strelec, ktorý má do roku 2020 jasné želanie. "Moje prianie je, aby som bol zdravý."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia