spravy.sk spravy.sk

FOTO: V FC Košice ďalší prešovský odchovanec, ofenzívu by mali vystužiť legionári
zdroj: jäzva

FOTO: V FC Košice ďalší prešovský odchovanec, ofenzívu by mali vystužiť legionári

Len s minimálnymi zmenami, no s veľkým odhodlaním a smelými plánmi v utorok odštartovali zimnú prípravu futbalisti FC Košice. Do klubu z metropoly východu cez prestávku vstúpil akcionár z Maďarska, čo by malo ešte urýchliť napredovanie žlto-modrých, ktorí sa netaja túžbou postúpiť v dohľadnej dobe medzi slovenskú elitu.

V FC Košice nepokračuje trojica hráčov z jesenného kádra - Mikuláš Tóth, Sergej Pilipčuk a Mikel Albisu. Zmluva sa skončila aj Maksymovi Riziemu, no klub s hráčom rokuje o predĺžení spolupráce. K prípadným ďalším odchodom môže dôjsť počas prípravy, ak jednotliví hráči nepresvedčia trénerský štáb na čele s Marekom Fabuľom o svojich kvalitách.

Smerom do mužstva zatiaľ oficiálne pribudla iba jedna posila, ktorou je stredopoliar Dávid Keresteš. Na skúšku prišiel 190 centimetrov vysoký útočník Nikola Gajič, ktorý figuruje v širšom kádri srbskej reprezentácie do 21 rokov. K tímu sa čoskoro pripoja i ďalší dvaja ofenzívni hráči - Kolumbijčan Robson a Angličan Samuel Ford. 

FC Košice zimná príprava 2020 (Nikola Gajič)
O svoje miesto v tíme v príprave zabojuje aj mladý srbský útočník Nikola Gajič (foto: jäzva)

„Bol som v kontakte s manažérom FC Košice. Ponuka ma oslovila a rýchlo sme sa dohodli. Zavážilo, že klub má vysoké ciele a jasnú víziu do budúcnosti. Značka klubu neustále stúpa nahor,“ pochvaľuje si Dávid Keresteš, ktorý naposledy pôsobil v konkurenčnom Partizáne Bardejov. Po Dávidovi Leškovi, ktorý do klubu prišiel v lete, je to ďalší odchovanec prešovského Tatrana.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar vie, že ani ako zimná posila nebude mať automaticky isté miesto v zostave: „Poznám chalanov v tíme, viem, aká je tu konkurencia. Je to fajn, o to viac budeme makať a bojovať o miesta. Potom bude na trénerovi, koho si vyberie. Samozrejme, rád by som sa dostal do zostavy a pomohol tímu k naplneniu cieľov.“

FC Košice zimná príprava 2020 (Gejza Pulen)
Najstarším hráčom žlto-modrých je štyridsiatnik Gejza Pulen (foto: jäzva)

Najstarším hráčom v kabíne zostáva brankár Gejza Pulen. Skúsený štyridsiatnik sa už nevedel dočkať prvého tréningu v novom roku. „Ešte v jesennom zápase s Trebišovom som sa zranil a odvtedy som netrénoval. Bola to pre mňa strašne dlhá doba, takže som rád, že to opäť začína. Tréner nám už naznačil, aká bude príprava. Bude to náročné, čakajú nás dvojfázové tréningy, ale je to potrebné,“ uvedomuje si rodák z Rožňavy, ktorý popri futbale pracuje ako učiteľ telesnej výchovy, a tak niektoré tréningové jednotky vynechá.

Košický futbal nemá za sebou vydarené roky, no projekt FC Košice, zdá sa, čaká sľubná budúcnosť. Prispieť k tomu má i spolupráca s investičnou skupinou Arago group so sídlom v Budapešti, ktorá v polovici decembra získala v klube 37-percentný podiel. Podľa prezidenta žlto-modrých Dušana Trnku je to pozitívny signál a krok smerom k stabilizácii klubu. „Bolo nám povedané, že sú to skúsení ľudia. Verím, že to klubu pomôže, a že budeme ešte rýchlejšie napredovať a stúpať vyššie a vyššie. Naším spoločným cieľom je dostať značku FC Košice čo najskôr do prvej ligy,“ netají vysoké ambície Pulen.

Zimná príprava FC Košice (7. január 2020) (28 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia