spravy.sk spravy.sk

Lovat percento od prestupu do Slovana
zdroj: TASR

Lovat percento od prestupu do Slovana

Ešte v pondelok pridával Lucas Lovat na sociálnu sieť rad príspevkov, v ktorých sa šťastne usmieval držiac dres Spartaka Trnava. Na druhý deň však so slovenským klubom nezačal zimnú prípravu a veľmi pravdepodobný je jeho presun do tímu najväčšieho rivala.

Andelov na prelome rokov opustilo viacero kľúčových mužov, tréner Ricardo Chéu nemôže rátať s obrancom Markom Marinkovičom, tvorcom hry Emirom Halilovičom či útočníkom Kubilayom Yilmazom. Klub doviedol do ofenzívy Čiernohorca Petra Orlandiča, ktorý naposledy hrával v Thajsku, či Štefana Molnára zo štvrtoligových Vlčian, respektíve Švéda Dijana Vukojeviča do stredu poľa. Na lane má Spartak aj viacero stopérov či ofenzívnych futbalistov, rieši tiež brankársku otázku. Ďalším citeľným úderom do tímu však môže byť odchod krajného beka Lucasa Lovata, ktorý dokonale pasoval do štýlu hry portugalského kormidelníka a patril medzi najdôležitejších hráčov Trnavy v defenzíve i útoku.

Čoskoro 23-ročný Brazílčan sa objavoval v najlepších zostavách ligy, kde mal na ľavom kraji obrany po minulé roky stabilné miesto Dunajskostredčan Eric Davis. Výborné výkony v ligovej súťaži či na európskej scéne neostali bez odozvy a o služby kvalitného krajného obrancu prejavili záujem aj ďalšie kluby, medzi najvážnejších záujemcov mal patriť bratislavský Slovan - tradičný ligový rival. Záujem nevylúčil ani generálny manažér Slovana Ivan Kmotrík, príchod nových posíl ale v decembri podmienil prípadnými odchodmi.

Lovat prišiel na Slovensko v januári 2019, po roku zrejme vyzlečie dres Trnavy a vymení ho za dres úhlavného rivala. Spartak na svojom webe uvádza ambiciózneho futbalistu v kolónke odchodov, do zátvorky napísali „možno Slovan“. Od definitívy by mali byť posledné hodiny. „Čakáme na postupný download tejto akcie, skopírovaných je 99 percent,“ poznamenal športový riaditeľ trnavského klubu Andrej Kostolanský, ktorý si nerobí ťažkú hlavu z toho, že po Myentym Abenovi odchádza v krátkom čase ďalší hráč na trase Spartak - Slovan. „Vtedy sa kniha uzavrie a hráč si píše nový príbeh. Každý je však nahraditeľný - aj Rusov, aj Yilmaz, aj Kostolanský. Všetci sú nahraditeľní,“ doplnil Kostolanský.

V Slovane počas minulej sezóny nastupoval na poste ľavého beka najmä Vernon de Marco, v lige často alternoval aj na poste stopéra. Jediným typickým ľavým bekom ostáva Ukrajinec Arťom Suchockij, ktorý si pripísal počas jesene len dvanásť ligových štartov a dva presné zásahy, v skupinovej fáze Európskej ligy hral raz v základe a dvakrát prišiel na ihrisko v závere duelu ako striedajúci hráč.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia