spravy.sk spravy.sk

Trnava predstavila nové posily. Jednu lovila v thajskej lige, druhú vo Vlčanoch
zdroj: fcspartaktrnava.com

Trnava predstavila nové posily. Jednu lovila v thajskej lige, druhú vo Vlčanoch

V utorok odštartoval zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2019/2020 slovenský majster spred dvoch rokov FC Spartak Trnava. Červeno-čierni, ktorí okupujú po jeseni šieste tabuľkové miesto, si budú chcieť udržať minimálne túto pozíciu, k čomu im má pomôcť aj dvojica nových posíl, ktoré sa už stihli pripojiť k mužstvu.

Trnavčania zalovili naozaj v rôznorodých transferových vodách. Prvou predstavenou posilou má byť útočník Petar Orlandič. Dvadsaťdeväťročný rodák z Čiernej Hory môže napísať skutočne bohatý futbalový životopis. Odchovanec FK Ribnica hral aj za slávny srbský klub Crvena zvezda Belehrad či portugalský Uniao Madeira. Jeho ďalšie kroky viedli do druhej najvyššej čínskej súťaže, kde si obliekal dres tímu Xinjiang Tianshan Leopard. Následne nastupoval za maltskú Birkirkaru, aby sa vrátil do Ázie, konkrétne thajského FC Sukhothai.

"Patrí do skupiny skúsenejších útočníkov inej typológie, akou aktuálne disponujeme. Pre administratívnu chybu mu nevyšlo jeho predošlé pôsobisko a aj preto nás na neho upozornil tréner Chéu, ktorý ho chcel vo svojom tíme. Spravili sme pre transfer maximum a dnes je Petar naším hráčom. Veríme, že svoje kvality ukáže na ihrisku,"  povedal pre klubový web športový riaditeľ Spartakovcov Andrej Kostolanský.

"Na Slovensku som nikdy predtým nebol, ale o Spartaku viem, že je to veľký klub a som veľmi spokojný, že tu môžem hrávať. Mojou úlohou je strieľať góly a budem sa snažiť urobiť všetko, aby naplnil očakávania a čo najviac pomohol tímu. Verím, že spolu budeme silnejší," nechal sa počuť Orlandič, ktorého úlohou bude nahradiť na hrote útoku Kubilaya Yilmaza, ktorý sa porúčal do Turecka. Spolu s ním odišiel aj Emir Halilovič.

Druhou akvizíciou Trnavčanov v novom roku je hráč zo štvrtej ligy. Štefan Molnár si obliekal dres FK Vlčany, ale už v závere jesene trénoval s "andelmi". Dvadsaťpäťročný futbalista by mal tiež vystužiť útok. Prezident Vlčian István Molnár ho na stránke obfz.sk opisuje ako rýchlostného útočníka. "Hráč absolvoval už v závere jesennej časti dlhšiu tréningovú skúšku s A-tímom. Napriek tomu, že je to hráč z nižšej súťaže, všetci v klube sme sa zhodli, že pre nás môže byť zaujímavý a rozhodli sme sa dať mu šancu. Je to futbalista, ktorý má veľkú snahu a túžbu presadiť sa," zhodnotil Kostolanský.

"Vo Vlčanoch ma trénoval Pavol Bartoš a ten ma odporučil do Spartaka. Je to pre mňa veľká výzva skúsiť profesionálny futbal. Bol som tu na skúške a dohodli sme sa, že môžem absolvovať so Spartakom prípravu a spolu vyskúšame, čo z toho bude. Je to pre mňa nová skúsenosť a je vidno, že sa tu trénuje v profesionálnych podmienkach, hráči sú fyzicky lepšie pripravení. Ja sa vynasnažím zo všetkých síl, aby som pomohol mužstvu a spoločne aby sme napredovali," priblížil Štefan Molnár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia