spravy.sk spravy.sk

Bernát pripravený na nové výzvy, teší sa na ďalšiu spoluprácu s Kentošom
zdroj: SFZ

Bernát pripravený na nové výzvy, teší sa na ďalšiu spoluprácu s Kentošom

V 23-člennej nominácii nového trénera slovenskej reprezentácie do 21 rokov Jaroslava Kentoša na prípravný kemp v Turecku nechýba ani talentovaný stredopoliar Ján Bernát. Kmeňový hráč Žiliny práve počas kempu v piatok 10. januára oslávi 19. narodeniny.

Slováci v pondelok odleteli do Turecka, kde odohrajú dva prípravné zápasy. V stredu si zmerajú sily s Istanbulsporom a v nedeľu s rovesníkmi z Dánska. V nominácii sa ocitli len hráči zo slovenských klubov. Najpočetnejšie zastúpenie má práve Žilina. Okrem Bernáta sú vo výbere aj brankár Samuel Petráš, obrancovia Kristián Vallo, Adam Kopas a Branislav Sluka a stredopoliar Dávid Ďuriš. 

„Za každú jednu reprezentačnú pozvánku som vďačný a už sa teším na kemp, tréningy a zápasy. Keďže je to prvá akcia v tomto roku, tak sa chcem opäť dostať do futbalového kolotoča po kondičnej a hernej stránke. Po pauze si chcem znovu oprášiť niektoré návyky. Zároveň sa chcem otestovať, čo potrebujem zlepšovať. Ťažko povedať, čo môžeme čakať od súperov. Neviem, ako budú nachystaní a netuším, v akej fáze prípravy sú oni. Budú to rozbehové zápasy, ale pôjdeme do nich s tým, že chceme vyhrať,“ rozhovoril sa pre futbalsfz.sk ofenzívny stredopoliar Ján Bernát.

V „dvadsaťjednotke“ sa cez zimu udiala veľká zmena, keď tréner Guľa prijal ponuku z Viktorie Plzeň a na jeho miesto v reprezentácii tak zasadol Jaroslav Kentoš. Angažovanie bývalého lodivoda Žiliny si Bernát pochvaľuje: „S trénerom Kentošom mám pozitívne skúsenosti, dosť som si z jeho tréningov a vedenia v Žiline zobral. Teším sa na spoluprácu s ním, verím, že budeme úspešní. Kouč vyžaduje od hráčov disciplínu, čo je pre neho veľmi dôležité. Vyžaduje poriadok na ihrisku a otvorenosť hráčov voči kritike a aby sa vždy zlepšovali. To sú pre neho veľmi dôležité atribúty.“

Ján Bernát
Ján Bernát má za sebou vydarenú jeseň, na ktorú hodlá nadviazať i po krátkej zimnej prestávke (foto: MŠK Žilina)

Hoci jesenná časť bola pre rodáka z Prešova debutovou medzi seniormi, nestratil sa. Vyšiel mu predovšetkým vstup do sezóny. Celkovo nastrieľal sedem gólov a spolu s Kristopherom Vidom a Modibom Sidibém je štvrtým najlepším strelcom Fortuna ligy. Spomedzi Slovákov je na prvom mieste. „Je to pre mňa odmena za prácu, ktorú som počas jesene odvádzal. Som šťastný z tejto štatistiky, ale jeseň je už za mnou a máme tu nový kalendárny rok a nové výzvy. Budem pracovať ďalej, aby som potvrdil túto štatistiku aj na jar,“ zostáva Bernát nohami pevne na zemi. 

Šikovný mladík počas jesene nastupoval za Žilinu a reprezentačné výbery do 21 i 19 rokov, s ktorým postúpil do Elite Round. „Futbal milujem a nemal som s tým žiadny problém. Navyše mám radšej zápasy ako tréningy. Bola to pre mňa česť nastúpiť v každom stretnutí, či už za Žilinu alebo za reprezentačné výbery. Nepociťoval som počas tohto obdobia žiadnu únavu a aj zranenia sa mi vyhýbali, a to mi vlievalo ešte viac síl,“ dodal pre oficiálny zväzový portál Bernát, ktorý verí, že s národným tímom do 21 rokov ešte zabojuje o postup na budúcoročný európsky šampionát. Najbližší zápas odohrajú „sokolíci“ 26. marca v Gruzínsku, o päť dní neskôr privítajú na domácej pôde Lichtenštajnsko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia