spravy.sk spravy.sk

Veľké novinky v Nitre: Zmena trénera, nástup majiteľov z Ukrajiny
zdroj: foto: TASR

Veľké novinky v Nitre: Zmena trénera, nástup majiteľov z Ukrajiny

Ešte v sobotu nič netušila ani verejnosť, ani samotní hráči. V pondelok 6. januára sa však už na začiatku zimnej prípravy zoznamovali s futbalistami a realizačným tímom noví vlastníci klubu pochádzajúci z Ukrajiny.

Hoci zmena v štruktúrach vedenia klubu prišla pomerne nečakane, téma nových investorov v súvislosti s FC Nitra sa skloňovala už dlhšie obdobie. „Klub avizoval intenzívne hľadanie generálneho partnera či nového investora. Po dlhých a náročných rokovaniach s viacerými záujemcami sa akcionári klubu napokon dohodli na predaji klubu zahraničnému investorovi z Ukrajiny. Verejnosť bude o ďalších krokoch postupne informovaná,“ povedal na úvodnom zraze mediálny manažér FC Nitra Jozef Chudý.

Vedľa neho na tlačovej konferencii sedel prezident klubu Andrij Kolesnik a tréner Anatolij Vasiľovič Demjanenko, ktorého asistentmi budú Igor Vladimirovič Jemec a Slováci Miroslav Nemec a Peter Venglarčík. Kondičným trénerom bude Miroslav Okáľ, trénerom brankárov ostáva Miroslav König a masér bude Kudia Dmytro. Doterajší kormidelník Gergely Geri, ktorý úspešne viedol tím v závere jesennej časti, zatiaľ zotrváva v Nitre spolu s asistentom Henrichom Benčíkom, ich budúcnosť však zostáva zatiaľ nejasná.

Šesťdesiatročný Demjanenko je bývalým reprezentačným obrancom ZSSR, na ME 1988 získal striebro. Hral na troch svetových šampionátoch, je päťnásobným majstrom ZSSR a s Dynamom Kyjev vyhral v roku 1986 Pohár víťazov pohárov. „Našou úlohou bude zachrániť Nitru vo Fortuna lige, avšak tiež chceme uspieť v Slovenskom pohári. Smerodajných bude úvodných päť zápasov jarnej časti,“ poznamenal nový kormidelník.

Pod Zoborom sa stretol takmer kompletný káder, chýbali len legionári Milan Ristovski a Midat Galbajev, ktorí majú pricestovať neskôr. Mužstvo opustil odchovanec a útočník Marek Fábry, po reprezentačnej prestávke by mal absolvovať skusy v klube druhej najvyššej poľskej súťaže. „Vieme, že za posledné roky sa tu vymenilo viacero hráčov. Budeme sa spoliehať na futbalistov, ktorí sú momentálne v kádri. Chceme dať šancu aj mladým hráčom, aj skúsenejším. Dôležité bude, aby hráči verili trénerovi a tréner hráčom. Uvidíme, ako nutné bude posilnenie mužstva,“ povedal Demjanenko. Do Nitry príde v najbližších piatich dňoch na skúšku až päť futbalistov.

Nitra absolvuje prípravu v domácich podmienkach. V pláne má odohrať šesť prípravných zápasov. Bude hrať v zimnej Tipsport lige so Skalicou, Brnom a Dunajskou Stredou, absolvuje tiež zápas v Rakúsku proti Riedu, potom duel s Banskou Bystricou a generálkou na fortunaligovú jar bude domáci súboj s Popradom. Nitra figuruje po jeseni v tabuľke na predposlednom 11. mieste, na desiatu Sereď stráca tri body.

FC Nitra - zimná príprava 2020 (9 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia