spravy.sk spravy.sk

Padol prestup Boženíka? Janov našiel nového útočníka
zdroj: Jozef Bedej, instagram/Mattia Destro

Padol prestup Boženíka? Janov našiel nového útočníka

Účastník najvyššej talianskej súťaže FC Janov už čoskoro ohlási novú posilu do útoku.

Janov neprežíva ideálne obdobie. Taliansky klub medzičasom spadol na poslednú priečku Serie A, aktuálne vedie sériu ôsmich zápasov bez víťazstva. Naposledy koncom októbra zdolal Bresciu, čo bolo len druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne. V priebehu posledného polroka viedli Janov až štyria tréneri. Koncom júna pri kormidle skončil Cesare Prandelli, jeho nástupca Aurelio Andreazzoli vydržal deväť zápasov do októbra. Mužstvo prebral Thiago Motta a hoci hneď pri premiére tím v lige zvíťazil, následná séria stála po dvoch mesiacoch aj jeho miesto. Na konci roka zasadol na lavičku 46-ročný odchovanec klubu Davide Nicola. Zlé obdobie navyše podčiarklo zranenie kľúčového útočníka a najlepšieho strelca Cristiana Kouameho z Pobrežia Slonoviny.

Vedenie sa rozhodlo okamžite s úderom prestupového okna riešiť nové akvizície. Mužstvo posilnil skúsený 34-ročný Švajčiar Valon Behrami, ktorý bol voľný hráč, na hosťovanie prišiel 27-ročný brankár Juventusu a odchovanec FC Janov Mattia Perin. V súvislosti s tímom sa však spájala najmä potreba útočníka a nebolo tajomstvom, že medzi vytúžené posily patril aj Róbert Boženík zo Žiliny či Michael Krmenčík z Viktorie Plzeň. Slovenského a českého reprezentanta však napokon predbehol 28-ročný Talian Mattia Destro: "Som pripravený začať od začiatku. Prichádzam, aby som zachránil Janov," povedal vo štvrtok talianskym médiám, od podpisu zmluvy ho majú deliť posledné minúty.

Rodák z Ascoli a odchovanec Interu Miláno začal seniorskú kariéru práve v Janove, neskôr pokračoval v Siene, až prestúpil do AS Rím. V drese tímu odohral 57 zápasov a zaznamenal 24 gólov, v priebehu hviezdneho obdobia odohral aj osem zápasov v reprezentácii. Neskôr odišiel na hosťovanie do AC Miláno a od sezóny 2015/16 obliekal dres Bologne. Dodnes za ňu odohral sto stretnutí a 29 gólov. V priebehu tohto ročníka však nazbieral len päť krátkych štartov ako striedajúci hráč, kontrakt mu končí na konci sezóny.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia