spravy.sk spravy.sk

Žilina oznámila meno nového trénera
zdroj: mskzilina.sk

Žilina oznámila meno nového trénera

Žilinčania začiatkom roka 2020 našli náhradu za Jaroslava Kentoša. Novým trénerom účastníka futbalovej Fortuna ligy MŠK Žilina sa stal Pavol Staňo. Ten doteraz pôsobil v klube ako asistent. Informovala o tom oficiálna webová stránka "žlto-zelených".

Staňo bude sedieť na lavičke ako hlavný kouč minimálne do konca sezóny. "Po odchode dvojice Jaroslav Kentoš, Tibor Goljan k reprezentačnému výberu Slovenska do 21 rokov som sa rozhodol, že definitívne angažovanie trénera, schopného napĺňať strategické ciele klubu MŠK Žilina, odložím až na letné obdobie. Staňo je mladý, progresívny tréner s veľkým potenciálom a s prirodzenými líderskými schopnosťami," zverejnil na oficiálnej stránke majiteľ klubu Jozef Antošík.

Nový lodivod žlto-zelených bol doteraz asistent a videoanalytik pri B-mužstve. "Pre Pavla Staňa som sa rozhodol preto, lebo je to mladý, progresívny tréner s bohatou hráčskou kariérou na Slovensku a v Poľsku, zároveň s veľkým potenciálom a s prirodzenými líderskými schopnosťami. Po skončení hráčskej kariéry pôsobil jednu sezónu v poľskom prvoligovom tíme Termalica Nieciecza ako asistenta hlavného trénera. U nás pracuje druhú sezónu v štruktúrach klubu, pozná prostredie, hráčov a filozofiu klubu. Vzhľadom na to, že ide o riešenie do 30. júna 2020, neoslabíme týmto rozhodnutím pozície hlavných trénerov v ostatných mládežníckych tímoch, ktorých kvalita vedenia je základnou stavebnou štruktúrou fungovania klubu," objasnil svoj zámer Antošík.

Známe je už aj meno asistenta trénera. Toho lovili Žilinčania na Apeninskom polostrove. "Realizačný tím bude doplnený aj o asistenta Attilu Malfattiho, trénera z Talianska, ktorý pôsobí v našom klube od 1. septembra 2018 ako špecialista. Attila Malfatti predtým pôsobil 15 rokov v mládežníckych štruktúrach Juventusu Turín a v sezóne 2017/2018 bol asistentom trénera Massima Carreru v Spartaku Moskva. Pri mužstve zostáva v pozícii asitenta Mário Auxt, tréner brankárov Miroslav Seman a všetci ostatní členovia pôvodného realizačného tímu. Novozložený realizačný tím má šancu kvalitou svojej práce a výsledkami získať dlhodobejší kontrakt. Jarnú časť sezóny zároveň využijeme na mapovanie trhu trénerov tak, aby sme mali dostatok alternatív na definitívne obsadenie postov v realizačnom tíme A-mužstva," doplnil Antošík.

Pre 42-ročného bývalého obrancu to bude premiéra na pozícii hlavného trénera. "Je to veľká výzva. Pán majiteľ chcel, aby sa zachovala štruktúra mládežníckych kategórií, možno aj preto padla voľba na mňa. Som pri futbale dlho a trénerskú činnosť som vnímal ako hráč, keďže som aktívnu kariéru skončil iba pred tromi rokmi v ligovom mužstve. Postupne ako som sa pripravoval na koniec kariéry, vedel som, že chcem pokračovať týmto smerom. Dočkal som sa relatívne rýchlo. Spravím všetko pre spokojnosť vedenia a každého fanúšika MŠK," vyhlásil nový kouč MŠK Staňo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia