spravy.sk spravy.sk

Chce sa zaradiť ku Strelcovi či Boženíkovi. Talentovaný útočník Trenčína s novou zmluvou
zdroj: astrencin.sk

Chce sa zaradiť ku Strelcovi či Boženíkovi. Talentovaný útočník Trenčína s novou zmluvou

Patrí k perspektívnym slovenským útočníkom a chce sa posúvať stále vyššie. Osemnásťročný mladík Lukáš Letenay zaujal svojimi výkonmi v drese Trenčína. Zakončovateľ kategórie U19 sa dostal v tejto sezóne do dvoch zápasov Fortuna ligy a hoci neskóroval, preukázal nesmierny prehľad na hrote a najmä v poslednom jesennom zápase proti Nitre bol veľmi blízko ku gólu. V AS si aj preto vypýtal novú zmluvu.

Mládežnícky reprezentant Slovenska sa už pred rokom upísal tímu spod Čákovho hradu, s krátkym odstupom času však dostal lepší, dlhodobý kontrakt - až do roku 2023. Napriek ponukám aj zo zahraničia sa rozhodol zotrvať u Trenčanov, ktorých súčasťou je už od žiackych kategórií. "Dostal som viaceré ponuky. S agentom sme sa však dohodli, že touto cestou nepôjdeme. Väčšina hráčov, čo odišla približne v šestnástich do zahraničia, sa v posledných rokoch vrátila naspäť. Neuplatnili sa," vysvetlil Letenay pre klubový web.

Počas prvej časti ligy staršieho dorastu vsietil súperom dvanásť gólov. "Predpokladám, že presné zásahy v staršom doraste počas jesene a možno aj výkony v posledných dvoch kolách Fortuna ligy mi pomohli k novej zmluve. Je to nielen ocenenie, ale aj výzva pre mňa. Nemôžem sa uspokojiť. Mojim cieľom je dokázať niečo v Trenčíne a potom sa uvidí, čo bude ďalej," netajil svoje ambície 18-ročný futbalista.

Ďalšie štarty vo FL bude chcieť pridať aj počas jari, hoci jeho priority sú iné. "Prvoradá je pre mňa U19, ale verím, že na jar sa tiež prebojujem do kádra A-tímu," hovoril po poslednom zápase jesene Letenay pre ProFutbal.sk, ktorý sa pobije o miesto v "áčku" s Hamzom Čatakovičom či Davidom Depetrisom. "Konkurencia v tíme je to, čo ma môže opäť posunúť. Hoci s obomi bojujem o miesto na ihrisku, zároveň sa od nich učím. Obaja mi vždy poradili," prezrádza klenot tímu spod Čákovho hradu.

A kam sa až bude chcieť posunúť? Minimálne na úroveň mladých slovenských objavov v rámci ofenzívy, ktorí si už robia potrebné renomé. "Viem, že nielen slovenské kluby hľadajú klasických strelcov. Nová generácia je však sľubná. Je tu Boženík alebo Strelec. Rád by som sa zaradil k nim," uzatvára Letenay.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia