spravy.sk spravy.sk

Talentovaný Poliak Kurminowski definitívne hráčom Žiliny
zdroj: mskzilina.sk

Talentovaný Poliak Kurminowski definitívne hráčom Žiliny

Tesne pred koncom kalendárneho roka sa vedeniu MŠK Žilina podarilo získať na trvalý prestup útočníka Dawida Kurminowského. Talentovaný poľský zakončovateľ od februára pod Dubňom hosťoval z Lechu Poznaň.

Keďže rodákovi zo Śremu sa k poslednému decembrovému dňu malo skončiť hosťovanie, kluby rokovali o jeho budúcnosti. „Šošoni“ využili opciu na kúpu, a tak Kurminowského získali na trvalý prestup. S dvadsaťročným mládežníckym reprezentantom podpísali zmluvu na tri a pol roka.

"Som veľmi rád, že sa podarilo skompletizovať môj prestup a stal som sa kmeňovým hráčom MŠK Žilina. Rok 2019 mi dal veľa ako futbalistovi, ale aj ako osobe, pretože som tu pod Dubňom stretol množstvo dobrých ľudí,“ rozhovoril sa pre mskzilina.sk mladý Poliak, ktorý doposiaľ za prvý tím odohral päť zápasov, z toho tri vo Fortuna lige. Svoje kvality dokazoval predovšetkým v druholigovom „béčku“, kde zaznamenal 13 gólov v 18 stretnutiach (z toho 9 v aktuálnej sezóne).

„Bude to v mojom živote nové obdobie, na ktorom som tvrdo pracoval. Viem však, že to bude veľmi dobrá etapa. Určite chcem v MŠK ďalej napredovať a využívať kvalitný tréningový proces k tomu, aby som sa prepracoval aj do základnej zostavy. To sú moje najbližšie ambície,“ neskrýva vysoké ciele odchovanec Lechu Poznaň, ktorý na Slovensku pôsobí už dva roky. V roku 2018 totiž hosťoval v Michalovciach, kde strelil päť ligových gólov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia