spravy.sk spravy.sk

Chceli získať Boženíka, teraz zacielili na útočníka Plzne
zdroj: twitter/FC Viktoria Plzeň

Chceli získať Boženíka, teraz zacielili na útočníka Plzne

Taliansky prvoligový klub FC Janov sa topí v problémoch, prioritou číslo jeden počas zimného prestupového obdobia bude zisk kvalitného hrotového útočníka.

Portál Pianeta Genoa 1893 už pred týždňom priniesol informácie z bezprostrednej blízkosti talianskeho klubu, podľa ktorých sa na zozname vytypovaných posíl nachádzajú Slovák Róbert Boženík zo Slovenska, Čech Michael Krmenčík z Plzne či Poliak Adam Buksa z Pogone Štetín. Slovenský reprezentant dostal podľa majiteľa MŠK Žilina Jozefa Antošíka ponuku už v lete, nepozdávala sa mu však finančná kondícia Janova, ktorý svoju ponuku mal počas jesene zopakovať.

Správnosť mediálnych informácií najnovšie potvrdilo vedenie Viktorie Plzeň, ktoré potvrdilo prijatie konkrétnej ponuky na Michaela Krmenčíka. Český denník Sport prišiel s informáciou o ponuke na úrovni 5 miliónov eur (130 miliónov českých korún). „Môžem potvrdiť, že ponuka Janova na Michaela skutočne leží na stole. Ale nie je pre nás zaujímavá, takže jednanie medzi klubmi ani nezačnú,“ potvrdil pre Blesk.cz tlačový hovorca Viktorie Plzeň Václav Hanzlík. Krmenčík je s desiatimi gólmi najlepším strelcom českého vicemajstra, tréner Adrián Guľa tak zrejme o svojho kanoniera nepríde.

Dvadsaťšesťročný český reprezentant mal v minulosti blízko k prestupu do belgického klubu Bruggy či francúzskeho Bordeaux, teraz je opäť blízko k presunu do jednej z TOP 5 líg. Zdá sa však, že opäť vysnený transfer do zahraničia nebude úspešný. Tradičný taliansky klub bude mať problémy ponúknuť Plzni adekvátnu ponuku, hoci ich im príchod kvalitného útočníka ponáhľa. Po sobotňajšej prehre 0:4 totiž klesol klub na posledné miesto, čo si možno odnesie tréner Thiago Motta.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia