spravy.sk spravy.sk

Ancelotti s novou výzvou, povedie liverpoolsky klub
zdroj: TASR/AP

Ancelotti s novou výzvou, povedie liverpoolsky klub

Novým trénerom futbalistov Evertonu sa v sobotu stal Carlo Ancelotti. S anglickým klubom podpísal zmluvu na štyri a pol roka. Vo funkcii nahradil Marca Silvu. Informoval o tom oficiálny web Evertonu.

Šeťdesiatročný Talian bol voľný po tom, ako v decembri prišiel o prácu v Neapole. Na Britské ostrovy sa vrátil po osem a pol roku, keď viedol FC Chelsea. Everton povedie v sobotnom ligovom zápase s Arsenalom ešte dočasný kouč Duncan Ferguson, Ancelotti bude svojich zverencov sledovať z tribúny. "Toto je vynikajúci klub s bohatou históriou a vášnivými fanúšikmi. Vedenie má jasnú víziu o napredovaní, to ma upútalo. Uplynulé dva týždne som pozoroval tím a myslím si, že má potenciál. Duncan odviedol dobrú prácu, bude súčasťou môjho štábu," uviedol na webe "toffees" Ancelotti.

Talian viedol v minulosti viacero popredných klubov, napríklad Juventus Turín, AC Miláno, Paríž St. Germain, Real Madrid či Bayern Mníchov. Získal ligové tituly v štyroch rôznych krajinách a trikrát triumfoval v Lige majstrov. "Carlo patrí k najlepším trénerom na svete. Som nadšený, že ho môžeme privítať v Evertone," povedal športový riaditeľ klubu Marcel Brands.

Everton figuruje s 18 bodmi na 16. mieste v tabuľke Premier League.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia