spravy.sk spravy.sk

Kentoš o reprezentačnej výzve: Rozhodovanie nebolo jednoduché, ale lákalo ma to
zdroj: foto: MŠK Žilina

Kentoš o reprezentačnej výzve: Rozhodovanie nebolo jednoduché, ale lákalo ma to

Slovenská reprezentačná "dvadsaťjednotka" nebola dlho bez trénera. Stoličku lodivoda mladých futbalistov síce v stredu opustil Adrián Guľa, ktorý sa pobral do Viktorie Plzeň, avšak už o dva dni na to oznámil SFZ náhradu. Zo Žiliny stiahol Jaroslava Kentoša, ktorý tak Guľu nahradil po MŠK aj na reprezentačnej stoličke.

V spojitosti so 45-ročným rodákom z Vranova nad Topľou pôjde o prvý angažmán mimo klubovej úrovne. Bývalý hráč Prešova, Slovana Bratislava či Dukly Banská Bystrica sa prvý raz ako kouč zaskvel pred futbalovou verejnosťou v sezóne 2013/2014, keď doviedol Podbrezovú k triumfu v II. lige a historickému postupu do najvyššej súťaže. V lete roku 2015 už viedol "béčko" Žiliny, odkiaľ po troch rokoch prešiel plynule k A-tímu. S ním v predošlej sezóne vybojoval štvrté miesto vo Fortuna lige a jeho zverenci si zahrali aj finále Slovnaft Cupu. Po jesennej časti aktuálneho ročníka sú "šošoni" druhí, o špicu tabuľky sa však pobijú už bez Kentoša. Ten sa od 1. januára 2020 oficiálne stane kormidelníkom výberu SR do 21 rokov.

"Rokovania boli rýchle. Oslovil ma Karol Belaník, ktorý na SFZ zastáva funkciu viceprezidenta pre štátne reprezentácie. Rozhodovanie nebolo jednoduché, ale aj vnútorne som bol presvedčený, že je to správny krok a lákalo ma to prijať," hovoril Kentoš smerom k novej výzve pre web futbalsfz.sk. Nový kouč zotrvá pri slovenských junioroch minimálne do konca kvalifikačného cyklu o postup na ME 2023 tejto vekovej kategórie. Najprv však musí dokončiť rozrobenú kvalifikáciu ME 2021 - po štyroch odohraných zápasoch sú Slováci na štvrtej priečke v 2. skupine. Najbližšie sa predstavia 26. marca na pôde gruzínskych rovesníkov.

"Urobíme všetko pre to, aby sme sa dostali na záverečný šampionát. Kým žije šanca, chceme o ňu zabojovať," vyslovil ciele ambiciózny už niekdajší kouč žlto-zelených, ktorý doviedol. Predtým ale povedie tréningový kemp "sokolíkov" v Turecku, ktorý sa bude konať už v januári. Prezradil, že už sa stihol podieľať aj na menoslove hráčov, ktorí zamieria do "krajiny polmesiaca". "Výber ešte tvoril realizačný tím môjho predchodcu Adriana Guľu, ale čiastočne som sa už na ňom podieľal aj ja. Výsledná nominácia prešla aj cezo mňa."

Jaroslav Kentoš
Jaroslav Kentoš oznámi ostatných členov realizačného tímu na začiatku tréningového kempu. (foto: mskzilina.sk)

Čo sa týka odchodu Guľu pri reprezentačnom kormidle, spolu s ním skončili aj jeho asistent Marián Zimen a ďalší dvaja členovia realizačného tímu - Ladislav Kubalík a Martin Kojnok. Kentoš ešte v tomto štádiu nevedel povedať, kto bude tvoriť jeho realizačný tím. "Ten bude kompletne známy 5. januára 2020 na začiatku tréningového kempu. Najskôr oslovím členov doterajšieho realizačného tímu a uvidím, ako sa rozhodnú," naznačil.

Nominácia na januárový prípravný kemp

BRANKÁRI: Benjamín Száraz (FK DAC 1904 Dunajská Streda), Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Samuel Petráš (MŠK Žilina)
OBRANCOVIA: 
Kristián Vallo (MŠK Žilina), Adrián Slávik (AS Trenčín), Martin Šulek (AS Trenčín), Adam Kopas (MŠK Žilina), Ivan Mesík (FC Spartak Trnava), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Alexander Mojžíš (MFK Ružomberok), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce)
STREDOPOLIARI: 
Jakub Švec (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Jozef Špyrka (FK Železiarne Podbrezová), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Gamboš (FC Spartak Trnava), Adam Brenkus (MFK Ružomberok), Ján Bernát (MŠK Žilina), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Denis Baumgartner (FK Senica), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Martin Kovaľ (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble)
ÚTOČNÍCI: 
Ladislav Almási (FC Petržalka), Marek Fábry (FC Nitra)

Náhradníci

BRANKÁRI: Dávid Šípoš (FC Nitra), Denis Chudý (AS Trenčín), Martin Vantruba (FK Pohronie / SK Slavia Praha)
OBRANCOVIA:
 Denis Knižka (FK Dubnica nad Váhom), Ondrej Elexa (FC Nitra), Alex Holub (MFK Ružomberok), Filip Vaško (Udinese Calcio), Samuel Kozlovský (ŠK Slovan Bratislava), Matej Madleňák (MFK Ružomberok)
STREDOPOLIARI:
 Matúš Kmeť (MFK Ružomberok), Kristián Mihálek (FC Spartak Trnava), Matej Grešak (FK Poprad), Denis Potoma (ŠK Slovan Bratislava), Martin Mášik (MFK Skalica), Kristián Lukáčik (ŠKF Sereď), Tibor Slebodník (FK Poprad)
ÚTOČNÍCI:
 Marko Kelemen (FC Spartak Trnava), Peter Voško (Partizán Bardejov), Roland Gerebenits (MŠK Žilina), Martin Rymarenko (FC ŠTK 1914 Šamorín)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia