spravy.sk spravy.sk

Náhrada za Guľu známa. Dvadsaťjednotku povedie Kentoš
zdroj: Rudolf Maškurica

Náhrada za Guľu známa. Dvadsaťjednotku povedie Kentoš

Slovenský futbalový zväz (SFZ) oznámil meno nového trénera reprezentačného výberu do 21 rokov. Mladých hráčov po odchode Adriána Guľu do českého tímu Viktoria Plzeň povedie Jaroslav Kentoš. Zväz potvrdil túto informáciu v piatok na svojom oficiálnom webe.

„Tréner Jaroslav Kentoš sa stáva trénerom výberu do 21 rokov od 1. januára 2020. Zmluvu má nielen do konca tejto kvalifikácie, výber bude viesť aj v ďalšom kvalifikačnom cykle o ME 2023 a v prípade postupu na šampionát, až do skončenia finálového turnaja. V jeho kompetencii bude aj zloženie realizačného tímu,” oznámila hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Nový tréner "dvadsaťjednotky" Kentoš doposiaľ viedol fortunaligový tím MŠK Žilina. Kormidelníkom žlto-zelených sa stal v lete roku 2018, keď prešiel k A-tímu plynule z "béčka". Rezervu "šošonov" viedol tri roky. Predtým koučoval 45-ročný tréner aj rezervu Banskej Bystrice či Podbrezovú. Žilina pod jeho vedením obsadila v uplynulej sezóne 4. miesto vo Fortuna lige a zahrala si aj finále Slovnaft Cupu, v ktorom podľahla Spartaku Trnava. Po tohtosezónnej jesennej časti FL sa Žilinčania nachádzajú na druhom mieste.

Noví zverenci rodáka z Vranova nad Topľou sú po štyroch odohraných zápasoch kvalifikácie ME 2021 na štvrtej priečke v 2. skupine. Najbližšie sa predstavia 26. marca na pôde gruzínskych rovesníkov.

V redakcii webu ProFutbal.sk sme považovali Jaroslava Kentoša za jedného z troch hlavných adeptov na post kormidelníka reprezentačného výberu do 21 rokov. V hlasovaní čitateľov v našej ankete však spomedzi troch konkrétnych vybraných trénerov obsadil až tretie miesto (6 % hlasov). Jasným favoritom užívateľov nášho portálu bol Albert Rusnák starší (66 %). Druhý najväčší počet hlasov dostal Anton Šoltis (19 %). Za inú možnosť sa vyslovilo 9 % hlasujúcich.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia