spravy.sk spravy.sk

Kmotrík prezradil hodnotu Šporara, bojujú oňho veľkokluby
zdroj: skslovan.com

Kmotrík prezradil hodnotu Šporara, bojujú oňho veľkokluby

Zatiaľčo si slovinský kanonier Andraž Šporar užíva na slnečných dubajských plážach zaslúžené voľno, jeho hráčsky agent a vedenie bratislavského Slovana riešia enormný záujem svetových veľkoklubov o jeho služby.

V médiách rezonovala najmä údajná 5,5-miliónová ponuka od Celticu Glasgow. Hoci mal škótsky klub správy najprv dementovať, bratislavský celok potvrdil rokovania oboch strán. Je pravda, že Celtic nám adresoval konkrétnu ponuku a prejavil enormný záujem o Andraža Šporara. Nerokujeme však len so Celticom. S ponukami sa nám ozvali aj ďalšie silné kluby z krajín ako Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko či Belgicko. Záujem je veľký a očakávame, že v priebehu prestupového obdobia bude ešte výraznejší,“ povedal k záujmu o Andraža Šporara generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. pre oficiálny web klubu.

Transferová hodnota streleckého rekordéra slovenskej najvyššej sútaže, najlepšieho kanoniera aktuálnej sezóny a jedného z popredných strelcov Európskej ligy sa však pohybuje vyššie, než je aktuálny medializovaný záujem. Veď aj na mladíka Žiliny a reprezentanta Roberta Boženíka núkal ruský CSKA Moskva osem miliónov eur. „Nie, táto suma pre nás nie je akceptovateľná. Myslím si, že jeho cena je oveľa vyššia. Neviem si predstaviť, že by som Andraža predal za sumu nižšiu než 7 – 8 miliónov eur,“ nechal sa počuť Kmotrík, na koľko si váži Andraža Šporara. „Pokiaľ by sme v lete akceptovali jednu z ponúk, určite by to bol najväčší prestup zo Slovenska v histórii. Teraz nám zahraničné kluby adresujú ešte lukratívnejšie ponuky. K realizácii prestupu prestúpime len v prípade takej ponuky, ktorá bude zodpovedať aktuálnej hodnote Andraža Šporara, pričom jeho hodnota sa počas uplynulých mesiacov ešte zvýšila."

Klenot Slovana však nie je jediný, na ktorého sa zamerali zahraniční záujemcovia. Koluje špekulácia o odchode Mohu a príchode Vladimíra Weissa mladšieho, pravdepodobne sa chýli ku koncu aj pôsobenie brankára Dominika Greifa. „Najbližšie obdobie bude veľmi náročné, no osobne sa naň teším. Kluby nám adresujú ponuky na našich kľúčových hráčov a zároveň si pripravujeme alternatívy v prípade, že niekto z hráčov skutočne odíde. V tejto chvíli ešte nemôžeme nič potvrdiť, pretože neprijmeme akúkoľvek ponuku. Musí to byť ponuka, vďaka ktorej sa klub môže posunúť na vyššiu úroveň a musí zodpovedať cene hráča. Fanúšikov budeme informovať o aktuálnom vývoji situácie,“ doplnil pre skslovan.com Kmotrík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia