spravy.sk spravy.sk

Skovajsa si chce po konci v Trenčíne vyskúšať zahraničie. Netají reprezentačný sen
zdroj: foto: AS Trenčín

Skovajsa si chce po konci v Trenčíne vyskúšať zahraničie. Netají reprezentačný sen

V Trenčíne bol od prípravky, teraz cieli na nové výzvy. Obranca Lukáš Skovajsa bol od sezóny 2012/2013 súčasťou A-tímu spod Čákovho hradu. Za AS odohral dokopy 148 súťažných zápasov, v ktorých sa gólovo presadil sedem ráz. Dres s farbami a logom svojho rodiska si už na seba viackrát neoblečie. Držiteľ dvoch primátov v našej najvyššej súťaži a rovnakého počtu Slovenských pohárov sa rozhodol, že v Trenčíne od januára nebude pokračovať a končiacu sa zmluvu nepredĺži.

"Rozmýšľal som nad tým už dlhšiu dobu, keďže som vedel, že sa mi v zime končí zmluva. Dospel som k tomu, že je správny čas na zmenu. Myslím si, že už bol správny čas posunúť sa niekam inam a vyskúšať si nový angažmán. Trenčín mi ponúkol návrh novej ročnej zmluvy, ale aj po rozhovore doma s priateľkou som sa rozhodol odmietnuť túto ponuku. Zhodli sme sa, že je čas prijať novú výzvu," prezradil Skovajsa na začiatok rozhovoru pre web fortunaliga.sk. Celú svoju doterajšiu kariéru zasvätil tímu spod Čákovho hradu. Nastala iba minimálna odchýlka.

"S výnimkou polročného hosťovania v Novom Meste nad Váhom som stále v Trenčíne. Aj preto nebolo ľahké rozhodnúť sa pre koniec. Povedal som si však, že teraz je ten správny čas. S generálnym manažérom Róbertom Rybníčkom sme sa rozprávali ešte pred posledným zápasom jesene v Nitre (1:1). Vtedy mi povedal, že by boli v klube radi, keby sme sa dohodli na predĺžení zmluvy o jeden rok. Dohodli sme sa, že si k tomu sadneme až po jeseni. Rozhodol som sa, že nebudem pokračovať, takže to vyšlo takto," vysvetlil Skovajsa, ktorý tak skončil prakticky v rovnakom čase ako druhý stopér Peter Kleščík. Mladší 25-ročný stopér na rozdiel od skúsenejšieho 31-ročného kolegu rozlúčku nemal, keďže svoj koniec dopredu neavizoval. Prezrádza však, že s tímom plánuje povedať si zbohom po svojom.

Lukáš Skovajsa
Lukáš Skovajsa si chce vyskúšať zahraničie. (foto: Monika Adamčiaková)

"Kleščo mal peknú rozlúčku, zaslúžil si, aby si ju užil sám. Ak budem mať pred zimnou prípravou čas, určite sa rád prídem osobne rozlúčiť. Máme na WhatsAppe vytvorenú skupinu, kde som im zatiaľ zaželal aspoň všetko dobré, pekné sviatky a všetkým som sa poďakoval za to, čo sme spolu v klube zažili," objasnil dvojnásobný držiteľ slovenského double (2014/2015, 2015/2016), ktoré je preňho najkrajšou spomienkou. "V prvej úspešnej sezóne som si odkrútil štyri zápasy, ale z druhej som odohral značnú časť. O našom prvom titule sa definitívne rozhodlo v súboji Žiliny so Slovanom a my sme tento zápas sledovali spoločne v reštaurácii. Bolo to neobvyklé. Druhý titul sme si vybojovali na ihrisku a po víťazstve 4:0 na trávniku Slovana Bratislava. Užili sme si oslavy na Pasienkoch, ktoré potom pokračovali aj v meste. Bolo to veľmi pekné," zaspomínal si slovenský stopér, ktorý získal titul aj v kategórii U19.

V spojitosti s Trenčínom mu bude chýbať predovšetkým kabína. Tímu, ktorý je aktuálne na 8. mieste vo Fortuna lige, zaželal všetko dobré a verí, že Trenčania skončia v hornej šestke a zabojujú o účasť v pohárovej Európe. "V mužstve sú chalani, ktorí sú nachystaní. Je len na nich, ako sa chopia svojej šance. Samozrejme, vždy, keď budem môcť, prídem sa na chlapcov aj osobne pozrieť a v každom zápase im držať palce, aby zvíťazili," prezradil zadák s číslom 2, pred ktorým ležia nové výzvy. "Chcel by som si vyskúšať zahraničie, trebárs Poľsko alebo Česko. Uvidíme, čo sa mi podarí. Ešte nie som rozhodnutý. Rád by som si vyskúšal novú ligu," konkretizoval Lukáš Skovajsa a na záver ambiciózne dodal: "Uvidím, kam sa mi podarí prestúpiť. Rád by som si vyskúšal zahraničnú súťaž a mojím snom je vybojovať si miesto v reprezentácii. Uvedomujem si, že je to nesmierne ťažké. Budem svedomito makať. Všetko je možné a určite o to zabojujem."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia