spravy.sk spravy.sk

Zbytoční legionári z Afriky či Ameriky? Vybrali sme 15 tých, ktorí sú pre FL prínosom
zdroj: Koláž: ProFutbal.sk

Zbytoční legionári z Afriky či Ameriky? Vybrali sme 15 tých, ktorí sú pre FL prínosom

Je už trendom, že vo futbalových ligách po celom svete je z roka na rok viac legionárov. Výnimkou nie je ani najvyššia slovenská súťaž. Každý fortunaligista oplýva hráčmi z rôznych kútov sveta, nielen Slovenska či Európy. Niektorí fanúšikovia to nevnímajú ako pozitívum a hovoria o zbytočných a druhotriednych hráčoch z Afriky či amerického svetadielu. Faktom ale je, že viacerí z nich ligu dokážu oživiť a pridať jej potrebný šmrnc. V redakcii webu ProFutbal.sk sme vybrali pätnásť exotických legionárov, ktorí nepochádzajú zo "starého kontinentu", no pre ligu majú svoj prínos.

Slovan Bratislava

Rharshalla Moha

Už druhú sezónu po sebe ukazuje Maročan svoje veľké kvality. Je silný po individuálnej stránke v osobných súbojoch, technických strelách i asistenciách. Doposiaľ ich spolu s dvomi gólmi nazbieral päť a po Erikovi Danielovi (8) je druhým najlepším nahrávačom majstrovského Slovana. V redakcii webu ProFutbal.sk sme ho zaradili aj do jedenástky jesene.

Ibrahim Rabiu

Hoci v dvanástich ligových zápasoch mal len bilanciu 1+1, jeho prítomnosť na trávniku bolo cítiť. Rodák z Nigérie odvádza kvantum poctivej roboty v strede poľa, kde zbiera lopty súperov a má taktiež kvalitnú rozohrávku.

Vernon De Marco

Celým menom Vernon De Marco Morlacchi sa stal v tejto sezóne pevnou oporou Slovana ako v lige, tak aj v pohárových a európskych súťažiach. Hoci Argentínčan stále čaká na "kanadský bod", na ľavom kraji obrany patrí medzi najdominantnejšie a najvýraznejšie postavy tímu.

Dunajská Streda

Eric Davis

Výrazných ľavých zadákov z amerického kontinentu nie je v lige málo. Panamčan Eric Davis je súčasťou DAC-u už od roku 2015 a v tejto sezóne si viackrát navliekol aj kapitánsku pásku. Výborný bek s kvalitnou strelou z diaľky doposiaľ dosiahol dva góly a pridal k nim aj asistenciu.

César Blackman

Jediný hráč Dunajskej Stredy v poli, ktorý zasiahol do všetkých osemnástich zápasov FL. Panamský univerzál dokáže nastúpiť aj ako pravý bek, ale aj ako pravé krídlo.

Michalovce

Sidibé Modibo

Do Michaloviec prišiel reprezentant Nigeru v priebehu sezóny. Na hrote útoku mal, predovšetkým, úlohu plnohodnotne nahradiť zraneného Mateja Trusu, čo sa mu aj podarilo. So siedmimi gólmi je Afričan doposiaľ najlepším gólostrelcom MFK Zemplín a v priebežnej tabuľke úspešných strelcov FL je na šiestom mieste.

Spartak Trnava

Rafael Tavares

Brazílčan v červeno-čiernom drese má len 19 rokov, dobre sa však pohybuje na hrote útoku čí krídle. Doposiaľ sa strelecky presadil dva razy, k čomu pridal pri takmer plnej minutáži aj tri asistencie.

Lucas Lovat

Ďalší futbalista z Brazílie, ktorý figuruje v kádri Trnavčanov. Lovat patrí medzi najlepších ľavých obrancov vo Fortuna lige a vie skvelo dopĺňať aj útočné rady. V poli si rozumie najmä s krajanom Tavaresom, doposiaľ si do štatistík pripísal gól a štyri asistencie.

Trenčín

Osman Bukari

Trenčiansky krídelník patrí k objavom sezóny. Rýchlonohý a technicky zdatný 21-ročný rodák z Ghany sa aklimatizoval výborným spôsobom na slovenskú ligu i futbal, viackrát si v zápasoch šikovne vyškolil svojich protivníkov a prechádzal nimi ako kužeľkami. Bukari odohral všetky ligové zápasy a vyšperkoval dobré výkony štyrmi gólmi i asistenciami. Štatistiky z dielne InStatu z neho robia najužitočnejšieho hráča Trenčína počas jesene.

Abdul Zubairu

Nigérijský záložník odohral za mužstvo spod Čákovho hradu 16 zápasov s bilanciou 2+2. Zubairu bol dôležitým článkom stredu poľa a dobre si rozumel predovšetkým v kombináciách s Bukarim či Ryanom Koolwijkom. Mal 77-percentnú úspešnosť v súbojoch jedného proti jednému, bol však najfaulujúcejším hráčom tímu Norberta Hrnčára.

Gino van Kessel

Po návrate do trenčianskeho dresu sa Holanďan, reprezentujúci Curacao, dokonale udomácnil v mužstve, kde sa mu darilo už v minulosti. Bilancia 3+6 v rámci "kanadského bodovania" z neho urobila najproduktívnejšieho hráča Trenčína v doterajšom priebehu ročníka.

Sereď

Tidiane Djiby Ba

Robustný Senegalčan, ktorý meria 191 centimetrov, je výraznou postavou Serede. Za ŠKF vynechal v tejto sezóne len jeden zápas a vo FL sa trikrát gólovo presadil aj vďaka schopnosti dobrého výskoku a presných hlavičiek.

Senica

Frank Castaňeda

Kolumbijský zakončovateľ nechýbal ani v jednom zápase Seničanov. Do sietí súperov strelil v drese Záhorákov osem gólov, ku ktorým pridal aj tri asistencie. Vďaka tomu je v priebežnej tabuľke strelcov na druhom mieste. Castaňeda patrí, bez pochýb, k najkvalitnejším útočníkom vo Fortuna lige.

Joss Didiba

Rodák z kamerunskej Doualy mal sprvu menší problém dostať sa do senickej zostavy. Stále len 22-ročný stopér nastúpil napokon vo Fortuna lige do 17 meraní síl a bol dôležitým pilierom zadných radov. Dal aj dva góly.

Roberto Dias

Kapitán Záhorákov tvorí kvalitnú stopérsku dvojičku s Didibom. Skúsený 31-ročný Brazílčan a líder Senice je jedným z pilierov tímu, v ktorom doposiaľ boduje v pomere 1+1.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia