spravy.sk spravy.sk

VIDEO: TOP 10 gólov jesene vo Fortuna lige
zdroj: jäzva; dac1904.sk; mskzilina.sk

VIDEO: TOP 10 gólov jesene vo Fortuna lige

Brány fortunaligových štadiónov sú zatvorené a je tu čas bilancovať. Po každom kole sme vám na portáli ProFutbal.sk priniesli názory experta Martina Černáčka, ktorý v spolupráci s našimi redaktormi vybral tie najkrajšie góly a brankárske zákroky. Ktoré ale boli úplne TOP?

zdroj: huste.tv

Výber najkrajších gólov jesene sme v redakcii, spolu s Martinom Černáčkom, zúžili na desať krásnych zásahov a zoradili sme ich podľa poradia. Až trojnásobné zastúpenie má v ankete Dunajská Streda, dva zásahy dodala Nitra a po jednom Žilina, Michalovce, Trenčín, Pohronie a Trnava. Vyjadrite v ankete svoj názor o tom, ktorý moment si zaslúži honor GÓL JESENE 2019!

1. Besir DEMIRI, MŠK Žilina

Albánsky obranca 27. októbra v zápase 13. kola rozhodol o víťazstve Žiliny v Trnave. Jediný gól duelu padol v 44. minúte a stál naozaj za to! „Prekrásny gól ľavačkou. Petelica priamym nártom do opačného horného rohu Rusovovej brány, ktorý nemal nárok. Všimnite si ale zaváhanie trnavského hráča, ktorý loptu priťukol Paurovi a ten ju šikovne a hlavne trochu proti nohe posunul Demirimu. Albánsky reprezentant sa s ňou nemaznal a „najjednoduchším“ spôsobom neuveriteľne zakončil,“ vyzdvihol ranu ako z dela Martin Černáček.

Besir Demiri (foto: mskzilina.sk)

2. Eric DAVIS, DAC Dunajská Streda

Ďalší gól obrancu, ktorý tentoraz rozhodol o tesnom víťazstve Dunajskej Stredy nad Žilinou. Eric Davis 29. septembra v rámci 10. kola parádne napriahol a nedal šancu Dominikovi Holecovi. „V tomto prípade je vidieť pressing na protihráča v podaní Davisa, ktorý z pozície ľavého obrancu vystúpi proti súperovmu hráčovi, vybojuje si loptu a druhým dotykom vysiela priehlavkom nechytateľnú strelu smerom na žilinskú bránu. Wau!“ okomentoval Černáček.

Eric Davis a César Blackman
Eric Davis a César Blackman (foto: dac1904.sk)

3. Armen HOVHANNISYAN, MFK Zemplín Michalovce

Posledný gól Zemplínčanov v jesennej časti zaznamenal Armen Hovhannisyan, ktorý sa 7. decembra v súboji 18. kola pohral s obranou Trnavy a prekonal Dobrivoja Rusova. „Rýchla kontra Zemplínčanov z vlastnej šestnástky. Na začiatku akcie vybojoval loptu Martin Kolesár, dostal sa k nej Peter Kolesár a prihral ju Hovhannisyanovi. Ten si ju prebral ešte na vlastnej polovici, rozbehol sa priamo na bránu Spartaka a po štyridsaťmetrovom sóle poslal loptu do siete povedľa vybiehajúceho Rusova,“ pochválil odvážny prienik devätnásťročného arménskeho stredopoliara expert ProFutbal.sk.

Slávia TU Košice - Michalovce (Armen Hovhannisyan)
Armen Hovhannisyan (foto: jäzva)

4. Gino VAN KESSEL, AS Trenčín

V polovici septembra, v zápase 8. kola v Michalovciach, legionár v službách Trenčína Gino van Kessel už len zmiernil prehru AS 1:2. „Van Kessel predviedol krásne sólo, po ktorom znížil stav stretnutia. Zo začiatku to síce bolo trochu kostrbaté, lopta sa mu dostala na päty, ale so šťastím sa znovu dostala do pohybu. Van Kessel medzi štyrmi protihráčmi využil svoju rýchlosť a dynamiku, prešprintoval obrancov a výborne zakončil. Vyzdvihol by som fakt, že v ťažkom súboji nespadol a nepýtal si kartu a faul, ale išiel za gólom a predviedol sa perfektnou koncovkou,“ opísal Černáček.

Gino van Kessel
Gino van Kessel (foto: Peter Kapusta/AS Trenčín)

5. Zsolt KALMÁR, DAC Dunajská Streda

V zápase 15. kola, ktoré sa hralo 9. novembra, medzi Dunajskou Stredou a Trenčínom (3:1) padali nádherné góly. Až dva z nich sa dokonca dostali do výberu TOP 10. Vyššie sme zaradili ten víťazný z kopačky Zsolta Kalmára. „Kalmárov gól charakterizuje druhopolčasová zmena štýlu hry domáceho tímu, ktorý začal praktizovať svoj nepríjemný a typický vysoký pressing. Kalmár ako osa dobiedzal do Roguljića, ktorý loptu pod tlakom odkopol k Divkovićovi. Jeho tečovaná strela sa odrazila späť ku Kalmárovi a ten efektne zakončil. Vyzdvihol by som tiež skutočnosť, že Kalmár po odkope Roguljića pokračoval v pohybe do priestoru, vďaka čomu sa šikovne vyhol ofsajdu,“ priblížil pekný futbalový moment z 57. minúty stretnutia Černáček.

Zsolt Kalmár (Dunajská Streda)
Zsolt Kalmár (foto: dac1904.sk)

6. Michal KLEC, FK Pohronie

Utešenou strelou do siete svojho bývalého klubu sa prezentoval stredopoliar Pohronia Michal Klec. Pod Dubňom už ale 21. septembra v zápase 9. kola iba uzatváral skóre, Stredoslováci prehrali tesne 1:2. „Krásna individuálna akcia v podaní Kleca, ku ktorému sa lopta náhodne odrazila od domáceho obrancu. Stredopoliar Pohronia dokázal vymanévrovať z ťažkej pozície na malom priestore medzi štyrmi či piatimi hráčmi Žiliny a bravúrne zakončil do vzdialenejšieho rohu brany bezmocného Holeca,“ okomentoval Martin Černáček.

Slávia TU Košice - FK Pohronie (Michal Klec strieľa gól)
Michal Klec (foto: jäzva)

7. Marián CHOBOT, FC Nitra

Krásnou tímovou akciou sa prezentovali „Corgoni“ 19. októbra, hoci v domácom zápase 12. kola proti Ružomberku napokon vyšli bodovo naprázdno. „Akcia ako z Ligy majstrov. Samuel Šefčík si prebral ťažkú a prudkú loptu, „zidanovkou“ sa elegantne uvoľnil a po krátkej a rýchlej narážačke s Ristovskim prihral Chobotovi, ktorý prudkou a presne mierenou krížnou strelou prekonal Macíka. Klobúk dolu,“ pochválil hráčov Nitry náš odborník.

Marián Chobot
Marián Chobot (foto: Lukáš Urbašík)

8. Máté VIDA, DAC Dunajská Streda

A opäť sme sa preniesli do 9. novembra, konkrétne do duelu 15. kola medzi Dunajskou Stredou a Trenčínom (3:1). Záverečné slovo mal ďalší maďarský reprezentant Máté Vida. „Opäť dobrá práca Divkovića, ktorý mal prsty vo všetkých góloch DAC-u v zápase. I v tomto prípade naviedol loptu, zasekol si ju a prihral Vidovi, ktorý si našiel voľné miesto. Krátkym dotykom si loptu prebral a krížnou strelou ju poslal do vzdialenejšieho horného rohu trenčianskej bránky,“ dodal Černáček.

Máté Vida radosť
Máté Vida (foto: dac1904.sk)

9. Milan RISTOVSKI, FC Nitra

Gól, ktorý v 14. kole priniesol Nitre tri body. „Corgoni“ po krásnej akcii Milana Ristovského zdolali 2. novembra na domácej pôde Trnavu najtesnejším rozdielom 1:0. „Frederik Bílovský sa pred vlastnou šestnástkou zmocnil lopty po nepresnosti hosťujúcich hráčov, trochu ju vyviezol a nádherne prihral do behu medzi rozhodených obrancov Trnavy Ristovskému. Útočník Nitry si netrúfol ísť do bežeckého súboja s Mesíkom, keďže by mal loptu na ľavej nohe, preto ju naviedol kolmo na Mesíka, elegantným bicyklom sa uvoľnil a nechytateľne zakončil,“ ozrejmil rozhodujúci moment z 39. minúty stretnutia niekdajší kapitán Spartaka Myjava.

Milan Ristovski
Milan Ristovski (foto: FC Nitra/Dominik Tvrdý)

10. Bogdan MITREA, FC Spartak Trnava

Poriadne špecifický zápas prežil 19. októbra kapitán Trnavy Bogdan Mitra. Skúsený stopér v súboji 12. kola proti Seredi najprv zapríčinil inkasovaný gól, následne nepremenil jedenástku, aby v 78. minúte parádnou trefou ešte vykresal pre „andelov“ iskierku nádeje. Spartak ale napokon prehral tesne 1:2. „Krásne kopnutý priamy kop trnavského kapitána, ktorý si na exekúciu veril i po nevydarenom prvom polčase. Mitrea dokonale vymietol šibenicu inak výborne chytajúceho Ilieva. Ten síce stál na tej istej strane, kde smerovala lopta, no na túto prudkú a presnú strelu nemal nárok,“ uzavrel Martin Černáček.

Trnava hráči (Mitrea, Halilovič, Dangubič)
Bogdan Mitrea (foto: Róbert Fritz)

So súhlasom huste.tv.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia