spravy.sk spravy.sk

Zahraničný investor v FC Košice, cieľom je dostať sa do prvej ligy
zdroj: jäzva

Zahraničný investor v FC Košice, cieľom je dostať sa do prvej ligy

Druholigový FC Košice má nového investora. Do klubu z metropoly východu vstupuje investičná skupina Arago group so sídlom v Budapešti, ktorá získala 37-percentný podiel. Podľa prezidenta žlto-modrých Dušana Trnku je to pozitívny signál a krok smerom k stabilizácii klubu.

Novovzniknutý košický klub, ktorý je nástupcom Vyšného Opátskeho a Barce, má od prvej chvíle smelé ambície. V najkratšom možnom čase postúpil z III. ligy Východ do celoštátnej druhej najvyššej súťaže a netají sa ambíciou prebojovať sa v dohľadnej dobe aj do Fortuna ligy. V aktuálnom ročníku sa to už s najväčšou pravdepodobnosťou zverencom trénera Mareka Fabuľu nepodarí, keďže zimujú až na deviatej priečke so sedemmnásťbodovou stratou na prvú Banskú Bystricu.

Zdá sa však, že budúcnosť FC Košice vyzerá ružovo. V meste sa pracuje na výstavbe nového štadióna, príchod zahraničného investora by mohol mnohé veci urýchliť. „Vstup maďarských akcionárov vnímame ako veľmi pozitívny signál a krok smerom k stabilizácii nášho klubu, pričom veľmi radi využijeme skúsenosti maďarských investorov s fungovaním v maďarskej prvej lige, ako aj s prevádzkou futbalovej arény v Miškolci. Všetci veríme, že spoločne sa nám v krátkom čase podarí dostať náš klub FC Košice na mapu prvoligových klubov Slovenska, kam Košice historicky patria," nechal sa počuť prezident FC Košice Dušan Trnka.

Dušan Trnka
Prezident FC Košice Dušan Trnka verí, že aj vďaka príchodu zahraničného investora sa žlto-modrí v dohľadnej dobe prebojujú medzi slovenskú elitu (foto: jäzva)

„V posledných rokoch Arago group rozširuje svoje investičné portfólio nielen v Maďarsku, ale aj v okolitých krajinách. Šport a predovšetkým futbal je pre nás veľmi zaujímavý. Už osem rokov sme majoritným vlastníkom jedného z najpopulárnejších futbalových klubov v Maďarsku - DVTK Miskolc. Pri rozhodovaní investovať do Košíc sme posudzovali viacero hľadísk, predovšetkým serióznosť a zanietenosť slovenských vlastníkov, tradičné ponímanie klubu a veľký športový potenciál aglomerácie Košíc nás presvedčili urobiť tento významný krok. Geografická blízkosť a perspektíva rozvoja miest Miškolc a Košice, spoločné kultúrne a športové väzby boli motiváciou navyše," uviedol v oficiálnej tlačovej správe generálny manažér Arago holdingu Gergely Santha po tom, ako vyše pol roka trvajúce rokovania zavŕšili akcionári 10. decembra podpisom príslušných dokumentov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia