spravy.sk spravy.sk

Souček na lane Talianov. Slavia môže zinkasovať poriadny balík
zdroj: TASR/AP

Souček na lane Talianov. Slavia môže zinkasovať poriadny balík

Písal sa posledný augustový deň, keď české médiá vyrukovali s informáciou o odmietnutí neodmietnuteľného. Ruský klub Dinamo Moskva ponúkol 20 miliónov eur za odkúpenie Tomáša Součeka zo Slavie Praha. Hviezdny Čech však odmietol a rozhodol sa zotrvať na Sinobo Stadium. A urobil len dobre.

Prioritne defenzívny záložník s nesmierne citlivým čuchom na góly dotiahol držiteľa domáceho double do skupinovej fázy Ligy majstrov. V skupine smrti pod písmenom K sa Souček presadil dva razy, a to ako do siete Interu Miláno, tak aj medzi tri žrde Borussie Dortmund. Dôležitým pilierom stredu poľa "zošívaných" bol aj v dvojzápase proti hviezdami nabitej Barcelone. Renomovaný portál whoscored.com ho zaradil do najlepšej jedenástky K-skupiny LM po boku Lionela Messiho, Arthura Mela či Jadona Sancha.

Dlhodobo stabilná fazóna 24-ročného rodáka z Havlíčkovho Brodu neostala bez povšimnutia. V rámci zimného prestupového trhu by ho mal uloviť jeden z klubov z piatich najkvalitnejších futbalových súťaží v Európe. V lete okrem Dinama rezonovali aj mená klubov ako Mainz či Frankfurt, hlásili sa však aj talianske kluby. A podľa najnovších informácií tamojších médií sa Souček poberie práve do Serie A.

Už dlhšie mesiace ho totiž sleduje prekvapenie vlaňajšej sezóny Atalanta Bergamo. Modro-čierni obnovili svoj záujem o českú futbalovú superstar, ktorá už v tejto sezóne nastrieľala osem gólov v šestnástich dueloch v rámci domácej Fortuna ligy. Dvomi gólmi sa zaskvel aj vo finále Česko-slovenského Superpohára medzi Slaviou a Spartakom Trnava (3:0). A hoci má výkupná klauzula Součeka hodnotu 15 miliónov eur, vo všeobecnosti najmä v Česku predpokladajú, že Atalanta ponúkne rovnako ako Dinamo 20 miliónov eur a Pražania tak zinkasujú poriadny finančný balík.

"Tomáš by si prestup zaslúžil. Bude to ale hlavne na ňom. Záleží na hráčoch, akou cestou budú chcieť kráčať. Môžu ešte viac vstúpiť do histórie Slavie alebo odísť do zahraničia. Keď sa zíde ponuka so zaujímavým klubom, k odchodu asi dôjde," pripustil po predošlom ligovom zápase proti Českým Budejoviciam (4:1) tréner Pražanov Jindřich Trpišovský. Cituje ho web efotbal.cz.

Hoci by sa ponuka z Talianska ťažko odmietala, možno sa tak stane. Souček je známym fanúšikom Arsenalu a imponuje mu najmä ostrovný futbal. Stále má tak čas na správnu ponuku, ktorá by mohla prísť počas leta. Tým pádom by hviezdny záložník zotrval v červeno-bielych farbách do konca aktuálnej sezóny a porúčať sa tesne pred začiatkom ME 2020 či po nich.

"Ak odíde, bude to minimálne za 15 miliónov eur a bude to do top klubu. Možností je veľa, do úvahy ale určite nepripadajú exotické destinácie. Aká bude Tomášova budúcnosť, to sa uvidí, v hre je veľa aspektov. Môže prísť ponuka od skutočného veľkoklubu či pokračovanie v Prahe," hovoril ešte pred mesiacom pre seznamspravy.cz jeho agent Pavel Paska. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia